Uzun Süre Girilmeyen İnstagram Hesabı Kapatılır Mı?

/ 3 Eylül 2018 / 5.991 / yorumsuz
Uzun Süre Girilmeyen İnstagram Hesabı Kapatılır Mı?

Uzun Süre Girilmeyen İnstagram Hesabı Kapatılır Mı?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan İnstagram özellikle de Facebook çatısı altına girdikten sonra daha da hızlı bir şekilde gelişti. Pek çok kişi uygulamanın duyurulan yeni özelliklerini merak ederek hesap açarken bazı kişiler ise stalklamak için ikinci hesaplarını açıyorlar. Peki, uzun süre girilmeyen instagram hesabı kapatır mı, kullanılmayan instagram hesabı kapatılır mı?

İnstagrama Ne Kadar Süre Girilmezse Kapanır?

İnstagram tarafından bu şekilde uygulanan bir sınırlama bulunmamaktadır. Sosyal medya uygulamaları için en büyük başarı göstergesi toplam kullanıcı sayısıdır. Bu nedenle çoğu sosyal medya uygulamasında olduğu gibi İnstagram’da da üyeliklerin otomatik olarak silinmesi söz konusu değildir. Şu anda İnstagram platformunda uygulanan böyle bir süre sınırlaması bulunmamakla beraber hesap kapatma talebinde bulunmadığınız sürece hesabınıza giriş yapmamanız hesabınızın silinmesi için bir neden değildir.

İnstagram Hesap Kapatma Talebinden Kaç Gün Sonra Silinir?

İnstagram hesabını kapatmak için talepte bulunduysanız hesabınızın silinmesi için mutlaka en az 15 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yaparsanız talebiniz için giriş yaptığınız tarihten itibaren yeniden 15 gün sayılarak hesabınız kapatılacaktır. İnstagram hesap dondurma taleplerinde ise hesap silme işlemi için uygulanan böyle bir süre sınırlaması bulunmamakta olup hesabınızın silinmesi için mutlaka kendinizin İnstagram hesap kapatma talebinde bulunmanız gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler