Veri Tasarrufu Uygulaması: Datally

/ 5 Aralık 2017 / 593 / yorumsuz
Veri Tasarrufu Uygulaması: Datally

Veri Tasarrufu Uygulaması: Datally

Sınırsız mobil veri paketi kullanmıyorsanız gün içinde video izleme, sosyal medyada gezinme gibi aktivitelerde daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü hiç farkında olmadan mobil verinin sonuna gelmiş olabiliyorsunuz. Bazı mobil uygulamalar bu duruma el atıp, mobil veri kullanımını azaltmakta yardımcı oluyor. Google’ın yayınladığı yeni uygulama Datally tam da bu konuda yardıma koşuyor.

Yüzde 30 Tasarruf!

Uygulama, öncelikle belirli ülkelerde beta sürüm olarak kullanıma sunuldu. Ve sonuçlara göre Filipinler’de veri kullanımı neredeyse yüzde 30 oranında düşüş meydana geldi. Artık Android 5.0 Lollipop ve üzerini kullanan tüm cihazların kullanımına sunulan uygulama, veri tüketimini izlemeye ve denetlemeye olanak sağlıyor. Uygulama kullanıcılara; saatte, günde, haftada ya da ayda ne kadar veri kullanımı yapıldığını gösteriyor. Bu sonuçlara dayanarak tasarruf ipuçlarında da bulunuyor.

Arka Planda Veri Kullanımını Engelliyor

Datally, veri tasarrufu işlevi sayesinde arka planda veri kullanımının önüne geçiyor. Uygulamaları kullanırken gerçek zamanlı veri tüketimi bilgilerini de sunan Datally, herhangi bir uygulamanın fazla veri tükettiğini tespit ettiğinde tek bir dokunuş ile internet bağlantısını engelleme imkanını sunuyor. Herkese açık Wi-Fi noktalarını bulmayı da kolaylaştıran uygulama, listelenen Wi-Fi noktalarını puanlandırmaya da imkan tanıyor olup, başkalarının da kaliteli Wi-Fi bağlantısı bulması konusunda aracılık ediyor.

Datally Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular