Vestel Venüs V3 Format Atma

/ 11 Nisan 2019 / 468 / yorumsuz
Vestel Venüs V3 Format Atma

Vestel Venüs V3 cihaza sahipseniz ve cihazınıza format atmak istiyorsanız bu yazımızda size bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Cihazda oluşan donma, kasma, yavaşlama gibi sorunlardan dolayı ya da telefonu servise göndermek istediğiniz için format atmanız gerekebilir. Sadece donma ya da servis için değil aynı zamanda ikinci el olarak satışa sunacağınız cihaza format atmanız gerekebilir.

Ancak cihaza format atmadan önce bazı hatırlatmalarda bulunalım. Eğer telefonunuza format atmaya karar verdiyseniz, cihazınızda bulunan fotoğraflar, rehber, dosyalar gibi önemli ve kişisel alanların yedeğini mutlaka alın. Almış olduğunuz yedek sayesinde format sonrası silinen rehber, galeri gibi alanlarınızı geri getirebilirsiniz. Telefonunuza format atmadan önce şarj seviyenizin en az %50 olmasına dikkat ediniz. Yukarıda olan bilgileri uyguladıktan sonra format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fabrika ayarlarına çevirmek için aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Vestel Venüs V3 Fabrika Ayarlarına Çevirme İşlemi

  • Vestel Venüs V3 android cihazı fabrika ayarlarına çevirmek için ilk olarak menüye girin.
  • Ardından ayarlar alanına tıklayın.
  • Ayarlar alanında bulunan yedekle ve sıfırla bölümüne geçiş yapın.
  • Fabrika ayarlarını sıfırla
  • Son olarak her şeyi sil bölümüne bastığınız zaman cihazınız fabrika ayarlarına dönecektir.

Yukarıda olan işlemler dışında ikinci yöntem olarak, ses açma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Recovery modu çıkınca, Android System Recovery>Wipe Data/Factory Reset> Reboot System Now bu adımları takip ederek format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.