Voip Nasıl Kullanılır?

/ 28 Eylül 2018 / 1.398 / yorumsuz
Voip Nasıl Kullanılır?

Voip Nasıl Kullanılır?

 

Son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Voip, buna bağlı bir şekilde çeşitli soruların sorulmasına da kaynaklık ediyor. Bu sorular arasında yer alan Voip nasıl kullanılır, aslına bakılırsa oldukça basit bir cevaba sahip denilebilir. Tek yapmanız gereken uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek ve akabinde gereken ayarları tamamlamak. Bunları yaptıktan hemen sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Voip Nasıl Kurulur?

 

 

Aldığınız 0850 kodlu telefon numarasını akıllı cihazlar üzerinden kullanmanıza imkan tanıyan Voip, basit bir kurulum aşamasını uygulamanızı gerektiriyor. Öncelikle uygulamayı telefonunuza yüklemeli ve açmalısınız. Bunları yaptıktan sonra izlemeniz gereken yol şu şekilde: Settings > accounts > + > manual configuration > İstenen bilgileri doldurun > register

Bu işlemleri yaparken domain yazan yere hizmet sağlayıcısının web sitesini yazabilirsiniz. Ayrıca username ve account name bölümlerine genellikle hizmet aldığınız telefon numarasını yazmanız istenebiliyor. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Voip kurulumu tamamlanmış olacak.  Son aşamada register butonuna dokundan sonra hata ile karşılaşıyorsanız belli bir noktada eksik veya hatalı giriş yapmış olabilirsiniz. Bunun için hatanın ne olduğunu anlamalı ve bu kısmı değiştirmelisiniz.

 

Voip ile Çağrı Merkezi Özelliği

 

Sıklıkla başvurulan uygulamalar dahilinde yer alan Voip, telefonunuzu çağrı merkezindeymiş gibi kullanmanıza olanak tanıyor. Üstelik sadece akıllı telefonlar ile sınırı kalmayan uygulama, Windows ve Mac bilgisayarlar aracılığıyla da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun için uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz.

MobileVOIP Google Play İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular