VPN Olmadan Engelli Sitelere Girmek

/ 21 Kasım 2017 / 3.010 / yorumsuz
VPN Olmadan Engelli Sitelere Girmek

VPN Olmadan Engelli Sitelere Girmek

Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal ağların erişime kapatılması durumunda VPN programı ile kolay bir şekilde sorun çözülebiliyor. Windows, Android ve iOS gibi tüm platformlarda indirilme imkanı olan VPN hizmetlerinin hepsi sanıldığı kadar güvenilir olmuyor. Bu gibi durumlarda VPN kullanmadan engelli sitelere erişim yolları aranabiliyor.

Link Kısaltma Siteleri

VPN kullanmadan engelli sitelere girmenin en kolay ve popüler yollarından birisi link kısaltma siteleri oluyor. Genellikle işe yarayan bu yöntemde, Bitly, TinyURL ve Goog.gl gibi herhangi bir link kısaltma servisi kullanılabilir. Engelli sitenin adresini kopyalayıp link kısaltma servisindeki ilgili kutucuğa yapıştırmak dışında gereken herhangi bir işlem yok.

Çeviri Siteleri

Kelime bazlı çeviri yapması nedeni ile pek tercih edilmeyen Google Translate, Microsoft Translate gibi çeviri servisleri, engelli sitelere erişim imkanı sağlıyor. Web sitelerini de çevirebilen siteler sayesinde engelli siteye farklı bir adres üzerinden giriş yapmak mümkün oluyor. Video ve sosyal ağlarda çok iyi sonuç elde edilmese de tercih edilebilir.

Hotspot

Kişisel erişim noktası yani Personal Hotspot, engelli bir siteye giriş yapmak için kullanılabilen yöntemler arasında yer alıyor. Mobil internet paylaşımı yaparak, mobil interneti bilgisayarda kullanıp erişim engeli bulunan bir siteye kolayca ulaşmak mümkün oluyor. iOS kullanıcıları Ayarlar kısmından Kişisel Erişim Noktası’nı; Android kullanıcıları ise Kablosuz ve Ağlar, Mobil Ağ Paylaşımı kısmından Taşınabilir Wi-Fi Hotspot’u aktifleştirerek işlemi gerçekleştirebiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.