Watch Party Nedir, Ne İşe Yarar?

/ 3 Ağustos 2018 / 1.208 / yorumsuz
Watch Party Nedir, Ne İşe Yarar?

Watch Party Nedir, Ne İşe Yarar?

Facebook tarafından 2018 başında duyuruları yapılan ve test aşamaları bir süredir devam eden Watch Party özelliği tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de kullanıma açıldı. Aktif olarak kullanıma açılan Watch Party özelliği büyük merak uyandırdı. Peki, Watch Party nedir, nasıl kullanılır?

Watch Party Nedir?

Facebook gruplarında yer alan tüm üyelerin aynı anda tek bir videoyu ortak olarak izlemelerine olanak sağlayan özelliktir. Watch Party başlatıldığı anda grupta yer alan üyelerin tümü aynı anda o videoyu izlemeye başlarken aynı zamanda birbirleri ile sohbet edebilecek ve bağlantılar kurabilecek. Yani videoyu izlerken de birbirleri ile iletişim halinde kalabilecek ve sohbete hiç hız kesmeden devam edebilecekler.

Watch Party Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin grupların üzerinde yer alan kutuyu tıklamaları yeterli olacak. Yine aynı yerden bir sonraki yayının ne olduğu hakkında bilgi alınmasına izin verilecek. Canlı video özelliğinde olduğu gibi Watch Party videolarında da yorum akışını takip etmeniz mümkün. Ancak yorum akışı takibi masaüstü bilgisayarlarda mobil cihazlardan daha farklı görünüyor. Masaüstü cihazlarda yorum bölümü bir kenar çubuğu olarak görünüyor. Yorum yapmak istemeyen ancak orada olduğunu göstermek isteyen kişiler için ise Facebook ifadeler ile iletişim kurma imkânı sağlıyor. Özellik büyük sayfalarda çok sık kullanılmaya başlanmış durumda ve ilk gelen yorumlarda ağırlıklı olarak olumlu…

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.