Web kamerasından izleneceğinizi mi düşünüyorsunuz?

/ 15 Kasım 2018 / 524 / yorumsuz
Web kamerasından izleneceğinizi mi düşünüyorsunuz?

 

Web kamerası nasıl devre dışı bırakılır?

 

Web kameranızı bir dizüstü bilgisayarda, PC’de veya Mac’te olup olmadığı pek önemli değildir. Önemli olan devre dışı bırakmak isteyebileceğiniz birçok neden olabilir. Siber güvenliğin bu kadar sıcak bir konu olmasıyla, web kameranızı nasıl kapatacağınızı bilmek, huzurunuz için çok önemlidir. Web kameranızı Windows 10 ve Windows 7’de de nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Web kameranızı Windows 10 ve Windows 7’de nasıl devre dışı bırakabilirsiniz

 

Web kameranızı çok sık kullanmıyorsanız, iyi bir seçenek tamamen Windows Aygıt Yöneticisi aracılığıyla devre dışı bırakmaktır. Bunu yapmak için Başlat Menüsüne gidin ve cihaz yöneticisini arayın, ardından Kontrol Paneli ile ilgili seçeneği belirleyin.

Görünen menüde Görüntüleme Aygıtı için bir başlık bulacaksınız, bunu tıklayın ve tümleşik web kameranızın listelendiğini görmelisiniz. Devre dışı bırakmak için sağ tıklayın ve daha sonra Devre Dışı seçeneğini seçebilir veya daha kapsamlı bir çözüm için Kaldır’a tıklayın.

Devre Dışı bırakmak doğru bir çözüm olsa da, hackerların web kamerasını yeniden etkin hale getirebileceğini unutmayın. Kaldır seçeneğini seçerseniz, web kameranızı kullanmak istediğinizde, sürücüleri yüklemeniz ve yukarıdaki işlemi tersine çevirmeniz gerekir; bu da tam olarak pratik değildir.

Parallels Toolbox kullanarak web kameranızı nasıl devre dışı bırakabilirsiniz

 

Web kameranızı devre dışı bırakmak için daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir çözüm arıyorsanız Parallels Toolbox bunu hem PC hem de Mac için çok daha erişilebilir bir şekilde sağlayabilir.

Bu yazılım hayatınızı kolaylaştırmak, devre dışı bırakmak ve web kameranızı etkinleştirmek için birkaç tıklamayla yapılabilen bir dizi özellik ile birlikte gelir.

Yazılımı alt kısımdaki görev çubuğundan açın, açılan pencerenin en üstündeki kamera panosuna tıklayın ve ardından açılan menüden ‘kamera’ ögesini tıklayın.

Bu süreç aşağıda görülebilir.

Bu özellik, bilgisayarınızın özelliklerini hızlandırmanın yanı sıra bilgisayarınızın özelliklerini parmaklarınızın ucuna yaklaştırırken diğer birçok özellikten oluşan Disk ve Sistem paketinin bir parçası olarak gelir.

Kamerayı kaplama

 

Kısa ve kökten çözüm, aslında hiçbir şey göremeyen bir lens hakkında çok fazla bir şey yapamazsınız. İşte bu yüzden, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve FBI’ın şu andaki başı da dahil olmak üzere, dijital dünyanın en kıdemli insanlarından bazıları, dizüstü bilgisayarlarında kameraların üzerinden bir miktar bant çekmenin yüksek teknolojili çözümünü kullanıyor.Komik gelebilir fakat gerçek.

Bu seçeneğin avantajı, kamerayı kullanmak istediğinizde bandı çıkarabilmeniz ve bantladıktan sonra gizliliğin garanti edildiğini bilmenizdir. Tabii ki, makinenizi zımba veya ambalaj bandı gibi güçlü yapışkanlı tipler kullanmak istemezsiniz, ancak Post-It Notunun yapışkan ucunu keserek kameranın üzerine yerleştirmenin kolay olduğunu gördük. ucuz ve etkili bir yöntemdir. Elektrik bandı başka bir seçenektir ve geniş renk ve desen yelpazesiyle hackerlara meydan okuma dekorasyonu ile estetik bir özellik bile oluşturabilirsiniz.

 

Bu işleme eklenecek bir başka şey de, genellikle kameranıza bağlı olduğu için PC’nizdeki mikrofondur. Sürpriz bir ses kaydıyla karşılaşmamak için bunu da kaplayın.

Bilgisayarınızdaki harici kamerayı çıkarma

 

Harici bir USB web kamerası kullanıyorsanız, çözüm gerçekten çok basittir. Cihazı kullanmıyorken sadece PC’nizden çıkarın ve günlük aktivitelerinizi izleyen herhangi bir korsanlık olasılığını ortadan kaldıracak.

Ne yazık ki, insanların sizi online olarak izlemelerinin birtakım yolları var ama en azından bu çözümlerle bilgisayarınız çok daha güvenli hale getirirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular