Web sayfalarının kopyasını kaydetme

/ 21 Temmuz 2019 / 1.356 / yorumsuz
Web sayfalarının kopyasını kaydetme

Bir web sayfasının kopyasını yerel sabit diskinize nasıl kaydedebilirsiniz.

SORU Doğrudan bir web sitesine yazdığım, bir arkadaşımın yönettiği ve şu anda kapanmakta olan bir sürü yazım var. Lütfen, yazmamı korumanın, tercihen web üzerinde başka bir yere transfer etmenin ve ödemeden en iyi yol nedir?

YARDIMCI CEVAPLAR Çoğu tarayıcı, bir Web sayfasının içeriğini yerel sabit sürücünüzdeki bir kopyaya kaydetmenin basit bir yolunu sunar. Örneğin, Internet Explorer kullanıyorsanız, bir “Web Sayfasını Kaydet” kutusunu getirmek için Ctrl-S tuşlarına basabilirsiniz. Buradan, yerel sabit sürücünüzde sayfanızı kaydetmek istediğiniz bir klasör seçebilirsiniz. Güvenlik açısından, dosya türü olarak “Web sayfası tamamlandı” seçeneğini seçmenizi öneririz.

Bu, yerel sabit sürücünüzde tarayıcınızda açmak için tıklayabileceğiniz bir dosya oluşturacaktır. Ayrıca, sahnelerin arkasında sayfanın bir parçası olabilecek görüntüler ve komut dosyaları gibi birleşik dosyalar klasörü oluşturur. Bu klasör indirilen dosyanızla birlikte tutulmalıdır.

Bunu, çalışmanızın yerel bir yedeğini oluşturarak, yazınızı içeren her sayfa için yapabilirsiniz.

Alternatif olarak, web sitesinin tamamını yerel olarak kaydetmek için pagenest.com’dan Pagenest gibi bir uygulama kullanabilirsiniz. Yazılarınız sitedeki birçok sayfaya yayılmışsa ve hepsini kolayca bulamıyorsanız, bu yararlı olabilir.

Sonunda, web sitesinin bir arkadaş tarafından çalıştırıldığını söylüyorsun. Öyleyse, arkadaşınız tüm web sitesi verilerine erişebilmeli ve bu bilgileri sizin için yedekleyebilmeli ve içeriğinizi doğrudan sağlayabilmelidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz