Web sitenizi kaliteli hale nasıl getirebilirsiniz?

/ 22 Ekim 2018 / 396 / yorumsuz
Web sitenizi kaliteli hale nasıl getirebilirsiniz?

 

Web site içerikleri nasıl elde edilir?

Önemli bir web varlığını elde etmek, özellikle de zeminden oluşturulmuş önemli bir web sitesine ihtiyacınız varsa, pahalı bir durum olabilir. Ziyaretçileri çekmek, düzenli olarak yeni içeriklerin eklenmesini gerektirir. Neyse ki, tüm sitelerin hepsini kullanmasa da, bir web sitesinde kullanabileceğiniz ücretsiz içerik kaynakları var.

Açıkçası, bahsettiğimiz içerik, sitenize insan çekmek için sitenizin önüne koyduğunuz bir şey değil. Daha derin sayfaları doldurmak ve sitenin daha önemli görünmesini sağlamak için kullanılacak bir şey. Tüm bunları akılda tutarak, siteniz için ücretsiz içerik sağlamanın altı yolu vardır.

1. Ücretsiz makale siteleri

Yayınlanmaktan mutlu olan insanlar var ve onlar , ücretsiz olarak yeniden kullanabileceğiniz çok geniş bir konu hakkında yazılmış içeriği bulmanıza yardımcı olacaktır. Popüler ve farklı bulabileceğiniz bir çok konuda makaleler bulabilirsiniz.

EzineArticles – Bir konu hakkında bir çok makale bulabilirsiniz
Amazines – Feng Shui’den Yiyecek ve İçeceklere kadar her şeyi kapsar
Article Sphere – Herhangi bir konu için RSS beslemesi üretecek
ArticleCity – İçeriği bol ve profesyonel olarak sunuyor
Articles Factory – Teknik parçalar iyi bir seçim

2. Ücretsiz grafik siteleri

Telif hakkıyla korunmayan uygun grafiklerin kullanılması zor olabilir. Fakat, görüntülerinin izin olmadan özgürce kullanılmasına izin veren çok iyi kaynaklar var. Bunlar, özgürce kullanabileceğiniz bitmap grafikleri ve fotoğraflar sunan sayısız siteden sadece birkaçı. Daha çok bu tarz siteler var.

Pixabay
Unsplash
Pexels
Negative Space

Piksel tabanlı grafiklere ek olarak, ihtiyacınız olabilecek büyüklükte kolayca yeniden ölçeklendirilebilen bazı telif hakkı içermeyen vektör grafikleri de vardır.

Stockio
Vexels
Vector4Free
Vector Portal

3. Telif hakkı olmayan müzik siteleri

Bir videoya müzik eklemek, profesyonel görünüm nezdinde büyük bir fark yaratır ve ticari seslerin kullanılması rahatsız edici derecede pahalı olabilir. Neyse ki, büyük bir fiyat etiketi ile gelmeyen müziği temin edebilecek pek çok ücretsiz kaynak var, fakat bazıları sanatçının kredilerde veya notlarda tanınmasını isteyebilir.
Size telif hakkı ihlali hakkında endişe duymadan kullanabileceğiniz bazı müzikleri alabileceğiniz birkaç site paylaşıyoruz. Çoğu ya ücretsiz yada parça başına çok az maliyeti var.

YouTube Audio Library
Free Stock Music
TeknoAxe
Machinima Sound
Amazon

4. Bedava video siteleri

Bir video, dahil edilmesi gereken çok özel bir şey gibi görünebilir, fakat hareketli stok fotoğraflarının eşdeğeri olan birçok klip vardır. Bir atmosfer ya da ruh hali yaratmak isteyenler, bunları çok yararlı bulabilir ve bulunabilecek çok yüksek kaliteli örnekler vardır. Web siteniz için ücretsiz bir videoya ihtiyacınız varsa bu siteleri deneyin.

Pexels Video
Stock Footage 4 Free
Pixabay
Clipstill
Videezy
Videvo

5. Makale yazabilecek durumda olan kişilere teklif yap

Bu arsız gibi görünebilir, fakat birçok blog yazarı, eserini kendi başına temsil etmeye çalışmadığınız sürece, çalışmalarının yeniden kullanılması veya bağlantılı olması için mutlu olabilir. Belli bir konuyla ilgili bir makale arayın, daha sonra yazarın yeniden kullanmasını veya parçaya bağlanması için bir e-posta yazmasını sağlayın. Bunu nazik bir dille sorun.Sadece “hayır” diyebilirler ve eğer bloglarını okumak için daha fazla insanın ilgisini çekmek isterlerse, bu beklenmedik bir senaryo oluşturabilir.

Bu durumda karşına çıkabilecek tek ana engel, sitenin yani işinizin etik olmadığını düşünen bir kişi tarafından yönetilmesi veya o tarz bir kişi tarafından desteklenmesidir. Tam olarak demek istediğimiz sunum ve iletişiminiz önemli, bu tarz kişilere atılan e-postaların 10 tanesinde birkaç olumlu yanıt alırsanız, bu çok değerli bir çalışma olacaktır.

NOT : Olayı abartıp tanınmış yazarlara küstahlık yapmayın.

6. Fikir üreteçleri

Bazen içerik yazmak için yeterince kolaydır ama gerçek fikirlerle ortaya çıkmak zor olabilir. Orada bir dizi anahtar kelime ile sağlayabileceğiniz bazı siteler var ve daha sonra bu parçalar için bir dizi potansiyel başlık ile geliyorlar. En iyilerinden biri : SEOPressor , Blog Title Generator.

Yapmanız gereken tek şey bazı kelimeler koymak, sadece jenerik terimler veya marka, şöhret veya endüstri ile ilgili olup olmadığını tanımlamak ve Başlıkları Oluştur düğmesini tıklatmaktır.

Klasik şapkaları tamir etmeyi‘ ve dahil edilen önerilerin listesini denedik:

Klasik şapka tamirinde başarısızlığı önlemek için 10 ipucu
Klasik şapkaları tamir etmekten asla sakınmasın.
Klasik şapka onarımı ölümü
Şimdi klasik şapka onarımı ile ilgili gerçeği bilmenin zamanı geldi.
Klasik şapkaları tamir etmek için ücretsiz biletinizi kazanmanın en ucuz yolu
Klasik şapka onarımı hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Klasik şapka onarımı söz konusu olduğunda 15 yaygın klişe
Klasik şapka onarımı hakkında bilgi edinmek için 7 güvenilir kaynak

Bunları yazmanız gerekse de, elbette, okuyucuları çekecek ve aynı zamanda sayfa sıralamanızı yükseltmek için arama motorlarını kıvılcımlayacak bir tür içerik de yazabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular