Web Sitesinin İlk Yayın Tarihini Öğrenme

/ 26 Haziran 2019 / 1.281 / yorumsuz
Web Sitesinin İlk Yayın Tarihini Öğrenme

Bu yazımızda web sitesinin ilk yayın tarihini bulma konusunda kullanıcılara yardımcı olacağız. Aklınıza bir sitenin ilk yayın tarihini, ilk paylaşımını bulabilir miyim sorusu gelebilir. Daha doğrusu bu soru site sahibi olan kişiler için, seo uzmanları arasında yer alan merak konusu bir sorudur.

Ziyaretçiler tarafından bilgi paylaşımı adına sitelere girilir ve paylaşılan olan içeriklerden yararlanılır. Bazı site sahipleri paylaşımı olan yazıların güncel olup olmadığını belirmemek adına paylaşım tarihlerini gizleyebilir. Diğer kullanıcılar da yer alan içeriklerin güncellik tarihini merak edebilir. Bu durum sonucunda da sitenin yayınlanma tarihini öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bazı web sitelerinde de yayınlanmış olan makalelerin ne zaman yayınlandığına dair bilgi yer almaktadır. Ancak bazı makaleler de sonradan güncellenmektedir ve bu güncellemeler sayfanın altında ya da üst kısmında güncelleme tarihine ait bilgi verir.

Bu yazımızda yer alan sorumuzun cevabına gelecek olursak yani sitenin ilk paylaşım tarihini öğrenmek istiyorsanız, ufak ipuçları sayesinde öğrenebilirsiniz. Site haritalarından yararlanarak sitelerin ilk paylaşımı konusunda ipucu sahibi olabilirsiniz. Site haritaları genel olarak siteadi.com/ sitemap.xml  şeklinde oluşur ve bu alanda yayınlanma tarihi yer alır.

Başka bir yöntemden bahsedecek olursak; sitede yer ala makalelerin altında yorumlar bulunmaktadır. Yapılan yorumlar üzerinden yayınlanma tarihini öğrenebilirsiniz.

Son olarak bu yöntem sayesinde de yayınlanma tarihini öğrenebilirsiniz. Sayfayı açarak CTRL + U tuşlarına tıklayarak kaynak kodlarını kontrol edebilirsiniz. CTRL + F arama penceresini açın ve daha sonra arama yerine publishdate yazıp ve published time, datePublished kelimelerini aratın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.