Wechat, Facebook’u Geçti!

/ 24 Kasım 2017 / 848 / yorumsuz
Wechat, Facebook’u Geçti!

Wechat, Facebook’u Geçti!

Çin’in teknoloji ve sosyal medya devi olan Tencent Holdings Ltd. Wechat uygulaması ile Facebook’u geçerek dünyanın en değerli sosyal medya şirketi oldu.

523 Milyar Dolar Piyasa Değeri

Sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması olan Wechat’in sahibi Tencent, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değerini gün içinde yüzde 2,38 arttırarak 523 milyar dolara ulaştırmayı ve Facebook’u geride bırakmayı başardı. Bu değer artışı ile Apple, Alphabet, Microsoft ve Amazon’dan sonra dünyadaki en değerli 5. teknoloji şirketi olan Tencent, Asya’nın en büyük teknoloji şirketi unvanını da aldı.

1998 yılında kurulan teknoloji ve sosyal medya devi Tencent Holdings Ltd. piyasa değeri olarak e-ticaret devi olan Alibaba’yı da gerisinde bıraktı. Çin’de aylık aktif 980 milyon kullanıcısı olan Wechat, aynı anda hem WhatsApp hem de Facebook gibi çalışıyor. Uygulamada günlük olarak 38 milyar mesaj paylaşımı yapılıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.