Whatsap Pil Kullanıyor Mesajı Nasıl Kapatılır?

/ 22 Ekim 2019 / 502 / yorumsuz
Whatsap Pil Kullanıyor Mesajı Nasıl Kapatılır?

Bugün ki konumuz Android cihazlarda çok sık karşılaşılan Whatsapp pil kullanıyor sorunu, bu sorun nasıl çözülür bundan bahsedeceğim.

Whatsapp pil kullanıyor sorunu; Bu uyarının nedeni telefonda bulunan uygulamalar cihaz fazla yükleniyor ve fazla pil tüketmesi ile telefon Whatsapp pil kullanıyor mesajı  ile telefon kullanıcılarını aslında uyarıyor. Bizde bugün sizlere Whatsapp pil kullanıyor hatası yada hata değil de bu uyarıyı nasıl kapatabilirsiniz bundan bahsedelim. Aşağıda anlatacağım adımları takip ederek bu sorundan kurtulmanız mümkün.

WHATSAPP PİL KULLANIYOR SORUNUNU ÇÖZME İŞLEMİ

1- Whatsapp pil kullanıyor uyarısını kapatmanız için ekrana bildirim düştüğü an üzerine basılı olarak tutun. Diğer ayarlar seçeneğini seçin.

2- Karşınıza çıkan ekranda pil tüketen uygulamalar seçeneğini göreceksiniz bu ayarları kapatın.

3- Ayarları kapattığınız zaman artık size Whatsapp pil kullanıyor uyarısı gelmeyecektir. Bu bildirimleri kapattığınızda telefonunuz hiç zarar göremeyecektir.

Bunun dışında cihazınızda bulunan batarya çubuğunu takip ederseniz cihazınızın şarj durumunu zaten kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmanızın yada kapatmanızın hiçbir zararı yoktur sadece cihazınızda yüklü olan uygulamaların pilinizi fazla tükettiğinden ortaya çıkan bir sorun olduğunu sizlere belirtmiş olduk.

Bugün ki konumuzda Whatsapp pil kullanıyor bildirimi kapatma işlemini anlattık. Eğer bu konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa yada bildirmek istediğiniz görüşleriniz yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.