Whatsapa bir yeni özellik daha geldi!

/ 30 Kasım 2018 / 798 / yorumsuz
Whatsapa bir yeni özellik daha geldi!

WhatsApp Android Grup Sohbetleri İçin Yeni Özellik Getirdi

 

Bundan birkaç ay önce WhatsApp tarafından İOS işletim sistemi için WhatsApp tarafında bir yenilik getirmek üzere beta yayımlamaya başlamıştı. Bugün itibari ile beta başarılı bir şekilde tamamlandı ve İOS kullanıcıları WhatsApp grup sohbeti için yeni özellik kullanabilir hale geldi. İOS tarafı tamamlandıktan sonra bu sürecin beta sürümü Android için geçerli olmaya başladı.

 

WhatsApp Grup Çağrılarında Yeni Arayüz

 

Dünya çapında en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android Beta 2.18.363 sürümü ile birlikte grup konuşma özelliği için yeni bir tasarım süreci içerisine girdi. WABetaInfo haberine göre grup çağrısı yapılan ekranın tasarımı tamamen yenileniyor.

 

WhatsApp Yeni Grup Özelliği Tam Olarak Nedir?

 

WhatsApp grup kısmına girdiğiniz zaman sağ üst köşede ‘’ arama ‘’ adı altında bir sekme görülecek. Bu sekme sayesinde gruptaki kişilerin anlık olarak aynı anda birden fazla kişi görüntülü olarak konuşabilecek.

Özellik bazı ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Buna göre grup listesinde bulunan kişilerin görüntülü konuşma yapabilmesi için rehberde ekli olması gerekiyor.

 

Android Beta Test Ediliyor

 

WhatsApp’ın yeni özelliği şuan için İOS beta sürümüne kayıt olan kullanıcılar görebiliyor. Beta aşaması İOS tarafında neredeyse tamamlanmak üzere diyebiliriz. Android tarafında ise bu beta yeni başladı.

Özelliği merak eden kişilerin beta sürümüne kayıt olması gerekiyor. Beta sürümün telefonda kullanılması demek bazı aksaklıklar ile karşılaşması anlamına gelir. Bu sebeple mevcut sürümün kullanılması tavsiye edilir.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.