WhatsApp Android Versiyonuna Yenilikler Geliyor

/ 14 Aralık 2017 / 767 / yorumsuz
WhatsApp Android Versiyonuna Yenilikler Geliyor

WhatsApp Android Versiyonuna Yenilikler Geliyor

WhatsApp Inc.’in şu anda test aşamasında olduğu birkaç özelliğin bir süre sonra kullanıcıların da kullanımına sunulması bekleniyor. Özellikler arasında halihazırda iOS sürümünde bulunanlar da yer alıyor.

Android Kullanıcıları İçin Yenilikler

WhatsApp Android versiyonuna gelecek olan yeniliklerden ilki; uygulama üzerinde kullanıcıların engellediği kişiler ile alakalı oluyor. Kullanıcılar, engellemiş oldukları kişinin üzerine gelip basılı tutmaları takdirinde kişinin engelini kaldırabiliyor ve yeniden mesaj gönderebiliyor.

Gelen bir diğer özellik ise zaten iOS sürümünde yer alan davet linki özelliği oluyor. Bu özellik gruplarla alakalı olup; kişilerin kolay bir şekilde konuşma grubuna davet edilmesine olanak sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için kişileri özel olarak eklemek gerekmeyecek, yollanan davet linki ile kişiler konuşma gruplarına dahil olabilecek.

Test aşamasında olan diğer özellik ise “Raporlamak için salla” ismi ile karşımıza çıkıyor. Özelliğin aktif olması durumunda kullanıcı, telefonunu sallayarak WhatsApp ile iletişime geçecek ve o an karşı karşıya kaldığı sorunu kolay bir şekilde bildirebilecek.

Son yenilik ise Yönetici Ayarları olarak geliyor. Yenilik sayesinde kişiler, kurmuş oldukları gruplarda çok daha fazla özelleştirme imkanı bulup, seçmiş olduğu kişilere toplu mesaj gönderebilecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.