WhatsApp Business Ne Demek?

/ 30 Kasım 2017 / 912 / yorumsuz
WhatsApp Business Ne Demek?

WhatsApp Business Ne Demek?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uzun süredir bireysel kullanıcılara yönelik olarak sunduğu hizmetlerini bir üst kademeye taşımaya kararlı görünüyor. Özellikle de son dönemde WhatsApp uygulamasının iş dünyası tarafından yoğun olarak kullanılmaya başlanması ile beraber artık WhatsApp Business servisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Henüz Test Aşamasında Bulunuyor

WhatsApp Business uygulaması şu anda hala test aşamasında bulunurken uygulama hakkında resmi bir açıklamada bulunuldu. Uygulama çok sayıda yeniliği hayata geçirerek ve iş dünyasının en büyük sorunu olan sahte hesap sorununa da çözüm getirecek ve onaylı hesap kullanımını hayata geçirecek. Onay alan hesapların yanında yeşil tik bulunacak. Bu sayede şirket adına sizinle görüşme yapan kişinin gerçekten de o şirketin temsilcisi olup olmadığını bu yeşil tik uygulaması ile anlayabileceksiniz.

Sabit Telefon Hattı İle Üyelik Açılabilecek

Şu anda hâlihazırda kullanımda olan WhatsApp uygulaması ile kıyaslandığında WhatsApp Business hesabı ile önemli farklardan biride Business uygulamasında sabit telefon hattı ile de üyelik açılmasına izin verilmesi gösteriliyor. Yine profil sayfasında normal WhatsApp uygulamasında sunulmayan lokasyon, internet sitesi adresi ve işletme tanımı gibi alanlar bulunacak. Şu anda WhatsApp Business uygulaması için şirketin bir ücret talep edip etmeyeceği hakkında bir açıklama bulunmazken küçük ölçekli işletmeler kadar büyük ölçekli işletmelerin de uygulamaya katılımı amaçlanıyor. Tahminlere göre küçük ölçekli işletmelere uygulama ücretsiz sunulacak ancak büyük ölçekli işletmeler için ücretli versiyonu da bulunacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.