WhatsApp Business Özellikleri Nelerdir?

/ 1 Haziran 2018 / 1.534 / yorumsuz
WhatsApp Business Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Business Özellikleri Nelerdir?

İşletmelerin kurmuş oldukları ağ sayesinde müşterileri ile daha sağlıklı ve daha hızlı iletişim kurmalarını sağlamak adına WhatsApp tarafından geliştirilen hizmetlerden biri de WhatsApp Business uygulamasıdır. Normal WhatsApp uygulamasından daha farklı ve üstün özellikler barındırması nedeni ile tercih edilmektedir.

WhatsApp Business Tarafından Sunulan Avantajlar Nelerdir?

İşletme sahiplerine özel olarak geliştirilen WhatsApp Business uygulaması akıllı telefonlarda kullanıma uygun anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamanın sağladığı en büyük avantaj uygulamayı kullanan işletmelerin kendi hesapları ile bu uygulamayı eşitleyebilmelerine olanak sağlanmasıdır. İşletmecilerin WhatsApp hesapları ile kullanıcılar kendi WhatsApp hesaplarını tek bir cihaz üzerinden kullanma imkânına sahiptir. Bu sayede hem son derece pratiktir hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Whatsapp Business Özellikleri

Normal Whatsapp uygulamasından farklı olarak Business uygulaması daha iyi özellikler sunmaktadır. Bunlardan biride Business uygulamasında yer alan konuşma balonu içerisinde yer alan simgeyi tıklamanız durumunda şirket ya da işletmenin adres, e-posta adresi, konumu ve tanıtım bilgileri gibi işletme bilgilerine yer verilmektedir. Yine işletme hatları ve şirket hatları üzerinden de Whatsapp Business uygulamasının kullanımına izin verilmektedir. Yine kullanıma sunulan otomatik cevaplama özelliği de öne çıkan özellikler arasında yer almaktadır. Sunulan otomatik cevaplama özelliği sayesinde işletme o anda müsait olmasa dahi belirlediği otomatik şablon sayesinde müşterisinden gelen aramayı cevaplandırma imkânı yakalamaktadır. İstatistik alanında ise işletmenin işine yarayacak olan tüm bilgiler sınıflandırılarak sunulmaktadır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.