WhatsApp da Depolama Saklama Alanı Kullanımı En Çok Kiminle Olmuş?

/ 1 Ocak 2021 / 2.632 / yorumsuz
WhatsApp da Depolama Saklama Alanı Kullanımı En Çok Kiminle Olmuş?

Whatsapp uygulamasını günümüzde kullanmayan yoktur. Hemen hemen herkesim telefonunda whatsapp uygulaması var. Bizler bu yazımızda WhatsApp uygulamasında en çok hangi kişiyle veri alışverişi yapmışsınız, hangi kişiyle video, resimler, alıp vermişiniz ayrıca WhatsApp da en çok yer kaplayan kullanıcılar kim bunun sorunu arayacağız.

Resimler, videolar, sesli mesaj, belgeler, çıkartma gönderip alabileceğiz sesli aramalar veya görüntülü video araması yapabileceğiniz WhatsApp uygulamasında en çok kiminle veri transferi yapılmış, en çok dosya boyutu kiminle yapılmış bunu tespit ederek sohbet konuşmalarını silerek depolama alanından yer açabilirsiniz.

Whatsapp Depolama Alanını En Çok İşgal Edenler
En çok depolama alanını kullanan kullanıcılar kaç mb, gb kaç işgal etmektedir. Bunun için ilk önce İOS işletim sistemli iPhone telefonlar için;

Uygulama > Ayarlar > Veri ve Saklama Alanı Kullanımı > Saklama Alanı Kullanımı bu adımlarla WhatsApp da kullanıcıların ne kadar saklama alanı kullandığı ortaya çıkacaktır. Bu alandan istediğiniz kişinin üzerine gelerek sohbet geçmişini temizleyerek yer alabilirsiniz.

ANDROİD;
Sohbet penceresi üzerinde ( … ) üç nokta alanına basarak Ayarlar kısmına girelim. Veri depolama ve kullanımı > depolama kullanımı bu adımlarla telefonda WhatsApp uygulamasını kullanan kişilerin listesini kullanım alanıyla birlikte göreceksiniz.

Böylece bu alanda hangi kişinin ne kadar depolama alanı kullandığını görebilir ve bu alandan temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz