WhatsApp Durduruldu Hatasını’nın Çözümü Nedir?

/ 22 Şubat 2019 / 888 / yorumsuz
WhatsApp Durduruldu Hatasını’nın Çözümü Nedir?

Bu haberimizde sizler için WhatsApp durduruldu hatasının çözümü nedir? Bununla alakalı sizler için gelen tüm soruları cevaplamaya çalışacağız. Son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması olan ve bu hizmete Web üzerinden de hizmet veren WhatsApp için bazı durumlarda sorun yaşayabiliyoruz.

Bu sorunların başında ise WhatsApp durduruldu hatası hem Android hem de iOS işletim sisteminde görülmektedir. Biz de bu konuda yazılımsal sorunlar ve uygulamadan kaynaklı sorunlar olarak iki yol üzerinden çözmeye çalışacağız. Uygulamayı kullandığımız sırada, açmaya çalışırken herhangi bir dosya kopyalama taşıma işlemi yapıyorsanız eğer, whatsapp durduruldu hatası hatasını almanız mümkün.

WHATSAPP DURDURULDU HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Android kullanıcılarının yapması gereken Ayarlar‘a girip Uygulama sekmesi üzerinden WhatsApp‘ı bulun ve  önbelleği temizle, verileri temizle  seçeneklerine dokunun. Daha sonra ise telefonun sürümünü güncelleyin. Herhangi bir yeni güncelleme var ise cihazınızın da yazılımını güncelleyerek uygulamayı yeniden açın. WhatsApp uygulamasının güncellemesi bulunuyor ise mağazanızdan güncellemeleri denetleyebilir ve sürüm yükseltebilirsiniz.

WhatsApp durduruldu hatası için yukarıda size anlattığım üç farklı yöntem ile çözmeye çalışıyoruz. Bunların yanı sıra ise uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırın ve baştan indirip deneye bilirsiniz. Bu hata ile sürekli karşılaşıyorsanız eğer, WhatsApp’ın cihazınızı desteklediğinden emin olmanız gerekiyor.

Son olarak belirtelim, WhatsApp’ın 20 Ocak 2019‘dan sonra birçok telefondan desteğini çektiği ve sizin de cihazınızı desteklemiyor ise yeni cihaz almanız gerekecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.