WhatsApp durum videolarını nasıl indirebilirim?

/ 27 Ekim 2018 / 2.865 / yorumsuz
WhatsApp durum videolarını nasıl indirebilirim?

 

WhatsApp durum videolarını nasıl indirebilirim?

2017 yılı, mecazi anlamda olduğu kadar tam anlamıyla da öyküler yılıydı. Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi tüm önemli sosyal medya platformları , uygulamalarında Snapchat’da olduğu gibi, bir günde kaybolacak resimler veya videolar yayınlayabileceğiniz bir ‘Hikâye‘ özelliğine sahip olmaya karar verdiler . Bu yeni özellik, sosyal medya platformlarında bir fırtına gibi esti ve insanlar daha sonra daha fazla şey yayınlamaya başladı.

Bu özellik eklendiğinden beri bir yıl geçti ve insanlar hala çılgınlar gibi paylaşım yapıyorlar. Whatsapp, her gün en az binlerce kişinin bir video biçiminde olduğu milyondan fazla hikaye yayınlıyor. Birinin hikayesiyle ilgili bir videoyu gerçekten beğendiğinizde ne yapmalısınız?? Daha fazla paylaşmak için indirmeniz gerekecek, değil mi? Şu anda zor göründüğünü biliyoruz ama gerçekten değil.

Whatsapp durum videosunu indirme yolları nelerdir?

 

1. Gizli Whatsapp durum klasörü

Arkadaşınızın Whatsapp hikayesini tıkladığınızda, telefonunuzda otomatik olarak .statuses adlı bu gizli klasöre indirilir. Statuses klasörü, telif hakkı sorunlarından kaçınmak için Whatsapp durum görüntülerini galeriye kaydetmenizi engellemek için gizli tutulur. Whatsapp durumunu veya başkalarının videolarını kopyalamak için klasörü göstermeniz gerekecektir. Android Marshmallow / Nougat cihazının veya jailbreak iOS iDevice‘nin köklenmesine gerek yoktur. Bu yöntemi kullanarak Whatsapp durum resimlerini / fotoğraflarını galeriye kolayca indirebilirsiniz.

 

2.Uygulamalar

Bugün Whatsapp durum hikayelerini kolayca indirmek için çok sayıda uygulama mevcut. Bu uygulamalar Whatsapp tarafından başlatılmadı, fakat kullanımı çok kolay ve bu videoları kaydetmenizde size yardımcı olacak. Bunu kolaylaştıran en popüler uygulama ‘Status Saver pro‘ apk. Bu uygulama ücretsizdir ve Google Playstore’dan indirilebilir. Telefonunuza yükledikten sonra, uygulamanın kendini otomatik olarak Whatsapp hesabınızla bağladığını görebileceksiniz ve böylece işiniz kolaylaşacaktır. Yapmanız gereken tek şey ‘Son Hikayeler‘i tıklayın ve ardından indirmek istediğiniz hikayeyi tıklayın. Ardından, uygulamanın sağ üst köşesindeki indirmeyi tıklayın.

 

Videoyu yalnızca paylaşan kişinin iznini aldıktan sonra indirmeyi unutmayın, aksi takdirde telif hakkı sorunlarına yol açabilir ve davalık olabilirsiniz. Umarım bu makale şimdi Whatsapp durum hikayelerini kolayca indirmenize yardımcı olur!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.