WhatsApp Duvar Kâğıdını Değiştirme İşlemi

/ 29 Ağustos 2019 / 786 / yorumsuz
WhatsApp Duvar Kâğıdını Değiştirme İşlemi

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp sayesinde birçok özelliği kullanabiliyoruz. Kullanıcıları memnun etmek için sürekli yeni özellikler ekleyen WhatsApp, oldukça tutulan bir uygulamadır. Bu yazımızda da WhatsApp’ta bulunan duvar kâğıdını nasıl değiştireceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Normalde olan arayüz rengini isteğe göre değişebilirsiniz. Ancak arka planda olan duvar kâğıdını galerinizde yer alan bir kısma ekleyebilirsiniz. İsteğe göre WhatsApp uygulamasının resmi duvar kâğıtlarını da ayarlayabilirsiniz. Eğer siz de WhatsApp duvar kağıdını değiştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Duvar kağıdında değişikliği gerçekleştirmek için Whatsapp uygulamasına girin.
  • Daha sonra menü alanına tıklayın.
  • Ayarlar seçeneğine gidin ve daha sonra Sohbetler alanına geçiş yapın.
  • Duvar Kağıdı kısmına tıklayarak, duvar kağıdında değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.
  • Whatsapp uygulaması yeni duvar kağıdını seçmeniz için sizlere mevcut seçenekleri gösterir.
  • Eğer galeri üzerinden fotoğraf seçimini gerçekleştirmek istiyorsanız, bu ayarı da bu alan üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kısa yol olarak Whatsapp uygulamasına girip daha sonra da sohbet alanına girin. Sağ üst alanda bulunan üç noktaya tıklayıp ardından duvar kâğıdı seçeneğini seçebilirsiniz. Duvar kağıdına tıkladığınız zaman karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu kısa adımlar sayesinde de duvar kağıdını değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde WhatsApp uygulamasında duvar kağıdında değişiklik oluşturabilirsiniz. Duvar kağıdınızda yaptığınız değişiklikler başkaları tarafından görüntülenmeyecektir. Sadece size özel olarak kalacağını da belirtelim.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.