WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

/ 13 Mart 2018 / 17.321 / yorumsuz
WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan WhatsApp pek çok özelliği bir arada kullanıma sunuyor. Bunlardan biride WhatsApp görüntülü arama özelliği olarak öne çıkıyor. Sesli ve görüntülü arama özelliği pek çok kullanıcının beğenisini kazanırken bazı kullanıcılar ise bu özelliği kullanmak istemiyor. Peki, WhatsApp görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Olur olmaz yerlerde arkadaş listenizde olan kişilerin sizi görüntülü olarak aramalarından sıkıldıysanız görüntülü arama özelliğini kapatmayı tercih edebilirsiniz. Ne yazık ki yapılan pek çok değişiklik yeni güncellemenin gelmesi ile beraber devre dışı kalırken görüntülü aramayı kapatmanın en kolay yolu WhatsApp uygulamasının kamera erişim iznini iptal etmektir.

Android WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda WhatsApp görüntülü arama kapatma işlemini yapmak için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından uygulamalar, WhatsApp ve uygulama izinleri seçeneklerini tercih ederek ilerleyin. Gelen yeni ekranda uygulamada izin verdiğiniz bölümler görüntülenecektir. Bu ekranda yer alan kamera seçeneğini aktif konumdan pasif konuma taşımanız yeterli olacaktır.

İOS WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

iPhone WhatsApp görüntülü arama kapatma kullanmak için ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra WhatsApp seçeneğini tıklayın. Çıkan ekranda WhatsApp uygulamasının kullanımında olan kamera özelliğini pasif duruma getirin ve onay vererek ekrandan çıkın. Uygulama artık kamera özelliğini kullanamadığı için WhatsApp görüntülü arama özelliğini kullanmanız mümkün değildir.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.