WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kapatılır?

/ 27 Şubat 2018 / 2.085 / yorumsuz
WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kapatılır?

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kapatılır?

Popülaritesini korumak ve kullanıcı sayısını arttırmak amacı ile WhatsApp her geçen gün yeni özellikleri devreye sokuyor. Yeni özelliklerin büyük bir bölümü kullanıcıları memnun ederken bazı özellikler ise kullanıcıların rahatsızlık duymasına neden oluyor. Getirilen yeni özellikler ile ilgili olarak yaşanan en büyük sıkıntı ise bu özellikler için açma, kapama seçeneğinin bulunmamasıdır. Peki, WhatsApp görüntülü arama özelliği nasıl kapatılır?

WhatsApp Görüntülü Arama İptal Etme

Dünyanın en çok kullanılan sesli ve görüntülü arama uygulamalarından biri olan WhatsApp bu özelliği ne yazık ki standart olarak sunulan bir hizmettir. Yani WhatsApp kullanıcılarına bu özellik için uygulama tarafından sunulan bir iptal etme seçeneği bulunmamaktadır. Ancak çeşitli yöntemlerle bu özelliği devre dışı yapmak mümkündür. Bu işlemin nasıl yapılacağı ise hangi işletim sisteminin kullanıldığına bağlı olarak değişmektedir.

Android WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

Android işletim sistemini kullanıyorsanız ve WhatsApp görüntülü arama iptal etme isteğiniz bulunuyorsa bu durumda cihazınızın ayarlar bölümüne girin uygulamalar seçeneğine dokunun. Burada yer alan uygulamalar seçeneğine dokunarak tüm uygulamaların listelendiği bölümden WhatsApp’ı seçerek uygulama izinleri bölümüne girin. Bu ekranda WhatsApp uygulamasına verdiğiniz izinler bulunur burada yer alan kamera seçeneğinin önündeki aktif işareti pasif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

İOS WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

iPhone telefon kullanıcılarının WhatsApp görüntülü aramayı kapatma işlemi için cihazınızın ayarlar bölümüne girip WhatsApp seçeneğini takip edin. Aynı şekilde kamera özelliğini devre dışı bırakın. Yeşil olan alanın gri renge dönüşmesi işlemin tamamlandığını gösterecektir. Kamera özelliği kullanılamadığı için görüntülü arama özelliği devre dışı kalacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.