WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

/ 7 Nisan 2019 / 423 / yorumsuz
WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a ilk olarak mesajlaşma ardından sesli arama ve daha sonra görüntülü arama özelliğinin eklenmesi herkes tarafından sevilen bir uygulama olarak ön plana çıktı. Hatta bazı popüler uygulamalar da görüntülü arama özelliğini getirdi. Görüntülü arama yapacağınız gibi aynı zamanda bu işlemi kapatabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü konuşmayı iptal ederek kamera kullanım özelliğini sonlandırabilirsiniz. Elinizin yanlışlıkla değmesiyle arama kısa sürede karşı tarafa düşer ve bu durum yanlış anlaşılabilir. WhatsApp görüntülü aramayı kapatmanız için aşağıda yazılı olan adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma İşlemi

iOS ve Android işletim sisteminde olan telefonlarda işletim sisteminden kaynaklı olarak farklı menüler çıkabilir. Farklı menüler olduğu için iPhone ve Android için ayrı olarak anlatacağız. WhatsApp kamera erişimini kapatmanız durumunda görüntülü aramayı da iptal etmiş olursunuz.

iOS için Görüntülü Arama Kapatma

  • WhatsApp kamerayı kapatmak için ilk olarak WhatsApp uygulamasına tıklayın.
  • Ardından Kamera alanına geçin.
  • Kamera önünde bulunan onay penceresini kaydırın ve kamerayı pasif duruma getirin.

Android için Görüntülü Aramayı Kapatma

  • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Ardından uygulamalar alanına geçin.
  • Daha sonra WhatApp,
  • Uygulama izinleri
  • Bu ayarda kamera kullanımı kapatarak, WhatsApp görüntülü arama işlemini iptal edebilirsiniz.

Yukarıda olan adımları takip ederek görüntüyü kapatırsanız, sizi artık görüntülü arama üzerinden kimse rahatsız edemez ya da siz yanlışlıkla birini aramamış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.