WhatsApp Grup Sohbeti Özelliği Tüm Cihazlara Geldi

/ 19 Mart 2018 / 1.181 / yorumsuz
WhatsApp Grup Sohbeti Özelliği Tüm Cihazlara Geldi

WhatsApp O Özelliği Herkesin Kullanımına Açtı!

Grup sohbeti için geride bıraktığımız günlerde WhatsApp yepyeni bir özelliği beta programı için kullanıma sunmuştu. Yani verilen güncelleme ile sınırlı sayıdaki kişinin bu yeni özelliği denemesine izin verilmişti. Getirilen yeni özellik ile beraber grup kullanıcılarının gruplara açıklama yazısı yazmasına olanak sağlanıyordu. Yayımlanan son güncelleme ile beraber ise bu özellik beta grubundan çıkarılarak tüm kullanıcılara sunuldu. Artık WhatsApp grup sohbeti özelliği hem İOS hem de Android işletim sistemini kullanan tüm cihazlara gelmiş oldu.

Özellikten Yararlanmak İçin Son Güncellemeyi İndirin

Getirilen büyük yenilikten yararlanmak isteyen kişilerin son güncellemeyi yüklemeleri gerekiyor. Uygulama WhatsApp 2.18.31 sürümüne sahip olan tüm cihazlarda kullanılabilir hale geldi. Ancak Android işletim sistemini kullanan WhatsApp 2.18.79 sürümüne sahip cihazlar tarafından da kullanılabiliyor. Cihazınızda bulunan WhatsApp sürümünü öğrenmek için ise ana ekrandayken sağ üst bölümde bulunan üst üste 3 nokta simgesini dokunun ve ardından ayarlar / yardım / uygulama bilgileri seçeneklerini tercih edin.

WhatsApp Grup Açıklaması Nasıl Eklenir?

Özelliği kullanmak isteyen kişilerin açıklama eklemiş oldukları grubun üzerine gelip grup simgesine tıklamaları, ardından açılan pencerenin sağ bölümünde yer alan i tuşuna dokunarak grup sayfasına ulaşmaları yeterli oluyor. Gelen yeni ekranın üst bölümünde bulunan grup resminin altında yer alan “grup açıklaması ekleyin” yazısını tıklayarak burada yer alan bölümü istediğiniz gibi doldurup kaydederek çıkış yapabiliyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.