WhatsApp’a Gruptan Yönetici Çıkarma Özelliği Geliyor

/ 26 Nisan 2018 / 1.249 / yorumsuz
WhatsApp’a Gruptan Yönetici Çıkarma Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Gruptan Yönetici Çıkarma Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak kabul edilen WhatsApp birbiri ardına yapılan güncellemeler ile yenilenmeye devam ediyor. Uygulamaya getirilen yeni özelliklerden biride yöneticiyi gruptan çıkarma özelliği olarak öne çıkıyor. Yapılan güncelleme ile bundan sonra grupta yer alan kişi yönetici dahi olsa diğer yönetici tarafından bu yetkisi elinden alınabilecek.

Beta Sürüme Yeni Özellik Geldi

Mevcut sistemde yöneticilik yetkisinin elinden alınması için kişinin gruptan tamamen çıkarılması gerekiyor. Yapılan yeni değişiklik ile beraber artık bu sistem değişecek ve yöneticinin gruptan çıkarılmadan yetkileri elinden alınacak. Hayata geçirilen yeni özellik şu anda sadece Beta sürümünde kullanılabiliyor. Yani normal WhatsApp uygulamalarında hala bu özellik yok. İOS işletim sistemini kullanan cihazlar için sürüm numarası 2.18.41 ile yeni güncelleme yayımlanırken Android işletim sistemi için ise sürüm numarası 2.18.116 sürüm numarası ile güncelleme indirmeye açıldı.

Beta Sürümü İndirmek İçin Üye Olmanız Gerekiyor

Yeni beta sürümünü kullanmak isteyen kişilerin önce üye olmaları gerekiyor. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından yeni özelliğin olduğu sürüm için indirme onayınız veriliyor. Beta sürümü adından da anlaşılacağı üzere deneme sürümü olduğu için kullanıcılar adına bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Ama yine de yeni özelliği denemek istiyorsanız beta sürümünü indirmeniz yeterli oluyor. Beta sürümü başarı ile test aşamasını geçerse tüm kullanıcılar için genel güncelleme yayımlanıyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler