WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Şifresi

/ 16 Temmuz 2019 / 888 / yorumsuz
WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Şifresi

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp güncellemeleri ile daha da çok kullanıcı kazanıyor. Bazen WhatsApp hesabınızın güvende olmadığını hissedebilirsiniz. Hesabınızı güvende tutmak için de iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirebilirsiniz. Yeni gelen güncelleme ile Touch ID de kimlik doğrulaması devreye girdi.

Parmak izi teknolojisine sahip olmayan cihazlarda da ikifaktörlükimlik doğrulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bazen şifrenizi unutabilirsiniz ve kolay adımlar sayesinde şifrenizi geri getirebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulaması uygulamanız için güven oluşturacaktır. Eğer siz de iki faktörlü kimlik doğrulamasını gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

Doğrulama şifrenizi ve parolanızı unuttuysanız ilk olarak doğrulama ekranına geçiş yapın. PIN unuttum alanına ve daha sonra e posta gönder alanına geçin. E-posta gönder alanında sizin daha önceden doğrulama sırasında girdiğiniz e posta adresinize bir mail ile sıfırlama linki atılacaktır. E posta adresinize gelen linke tıklayıp, parolayı sıfırla seçeneğine basın. WhatsApp uygulamasında parolayı sıfırla alanı açılacaktır.

WhatsApp tarafından iki adımlı doğrulama şifresini aktif hale getirdiğiniz zaman şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz ve yeni bir pin kodu ile girmenizi bu şekilde sağlarsınız. İki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirdikten sonra aktif bir mail adresinizi girin. İleride unutacağınız şifrenizi aktif mail adresiniz ile kurtarabilirsiniz. Yukarıda olan adımlar sayesinde iki faktörlü kimlik doğrulaması ile güvenlik önlemini ve şifrenizi almış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.