WhatsApp ipucu: ‘Canlı konumunuzu gerçek zamanlı olarak nasıl paylaşırsınız?

/ 22 Eylül 2018 / 776 / yorumsuz
WhatsApp ipucu: ‘Canlı konumunuzu gerçek zamanlı olarak nasıl paylaşırsınız?

WhatsApp Canlı Konum

 

Hem Google Haritalar hemde iOS Arkadaşlarımı Bul uygulamasında çalışır. Elbette konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşma hakkında konuşuyoruz. Şimdiye kadar sadece mevcut konumunuzu WhatsApp üzerinden göndermek mümkündü. Ekim 2017’nin ortasından bu yana, canlı konumunuzu sohbet ortaklarıyla paylaşmak artık mümkün oldu. Bu özelliği aşağıda nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

WhatsApp uygulamasında gerçek zamanlı olarak konumunuzu iletmek; Arkadaşlarımı Bul diyip sohbet ekranından, galeri fotoğraflarının veya gönderilecek diğer verilerin seçilmesine benzer.Sadece konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişi veya grupla sohbete girin ve giriş satırındaki ataç üzerine tıklayın.

Aşağıdaki pencerede konumunuzu seçersiniz. Bu özelliğin ne kadar süre aktif kalacağı için bir zaman sınırı belirlemeniz gerekir. 15 dakika, bir saat yada sekiz saat arasında seçim yapabilirsiniz. Konumunuzu kalıcı olarak paylaşma seçeneği yoktur.

 

 

Özellik, Ekim ayı ortasında sunucu tarafında etkinleştirildiğinden , uygulamayı telefonunuzda güncellemek gerekli değildir.Canlı konumunuzu paylaşma seçeneğiniz yoksa, sabırlı olun. Alternatif olarak, seçeneğiniz varsa sohbet ortağınızı, canlı bir konum için WhatsApp‘ta sorun. Daha sonra konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşabilmeniz gerekir. Gerçek zamanlı konum, uçtan uca şifreleme ile güvenceye alındığından, üçüncü tarafların erişimine karşı korunmalıdır.

 

 

Hızlı adımlarla WhatsApp canlı konum paylaşımı;

 

Sohbetinizi konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle açın.
Ataç‘a tıklayın
Yer seçin
Canlı konum paylaş‘ seçeneğini tıklayın.
Canlı konumunuzu ne kadar paylaştığınızı belirleyin (15 dakika, bir saat ya da sekiz saat)
İsterseniz bir mesaj ekleyin, ardından gönder‘i tıklayın.
Paylaşımı durdurmak için sohbeti açın ve ‘Paylaşımı durdur‘a dokunun


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.