WhatsApp işletmeler için yeşil onay rozeti alma

/ 31 Mart 2019 / 391 / yorumsuz
WhatsApp işletmeler için yeşil onay rozeti alma

Bugün beraber WhatsApp işletme hesaplarına yönelik olan onaylanmış hesap yada doğrulanmış hesap için rozet nasıl alınır bu konudan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Son dönemlerde WhatsApp‘ın kendi bünyesi altında birçok yenilik ve özellik getirdiğini görüyoruz. Bunlardan birisi ise yeşil onay rozeti olarak görülüyor. bu onay rozeti ile beraber bu rozetin nasıl alınacağı da merak konusu oluyor. Daha çok işletme sahiplerinin müşterileri ile kurmuş olduğu iletişim sırasında daha fazla güven sağlamaları için şirket numaraları üzerinden WhatsApp iletişimi sağlamak adına yeni bir özelliği getirerek yeşil onay rozeti doğrulama simgesini getirdi.

WhatsApp Onaylı Hesap Alma İşlemi

Şimdilik WhatsApp’da doğrulanan hesaplara gelen yeşil onay rozeti şimdilik her ülkede aktif olarak kullanılmıyor. Bu bakımdan Türkiye’de kullanılmadığını belirtelim. Bu açıklamaya ise WhatsApp’ın resmi sitesinden ulaşmak mümkün. “https://faq.whatsapp.com/general/26000052?lang=tr”  adresi üzerinden pilot bölgeler ve yeşil onay rozeti hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

WhatsApp‘ın yapmış olduğu açıklamalara göre, WhatsApp işletme hesaplarının doğrulanması için pilot programına katılmış olan sınırlı sayıda işletmeler üzerinden bazı testleri yaptığı ifade ediliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda test aşamasında herhangi bir sorun olmamasıyla beraber bu özelliği yavaş yavaş kullanmaya başlayacağız. Çünkü bazı şirketler satış tekniği kullanarak boş spam mesajlar göndererek kullanıcıları rahatsız edebilir. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor.

Sizlerinde Whatsapp hakkında veya diğer soru ile görüşlerinizi bizlere iletmek isterseniz, aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.