WhatsApp KaiOS Nedir, Ne İşe Yarar?

/ 2 Nisan 2018 / 1.589 / yorumsuz
WhatsApp KaiOS Nedir, Ne İşe Yarar?

WhatsApp KaiOS Nedir, Ne İşe Yarar?

Akıllı cep telefonu sahiplerinin vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp farklı cihazlarda da kullanılabilmesini sağlamak adına kendisini geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere uygulama mevcut hali ile sadece dokunmatik telefonlarda çalışıyor. İşte WhatsApp bu sorunu çözecek yepyeni bir yazılım üzerinde çalışıyor. Dokunmatik olmayan telefonlarda da WhatsApp, Facebook ve İnstagram uygulamalarının kullanılmasını sağlamak amacı ile geliştirilen özel yazılıma WhatsApp KaiOS yazılımı adı verilmektedir.

İlk Olarak Facebook Uygulamasında Kullanıldı

Geliştirilen yeni yazılım ilk olarak Facebook sosyal platformunda kullanıma sunuldu. Yapılan denemelerin tümünden tam not almayı başaran yeni yazılım dokunmatik özelliği olmayan telefonlarda da Facebook uygulamasının kullanımına olanak sağladı. Yakalanan bu başarının ardından Facebook aynı özelliği WhatsApp platformuna getirmeye hazırlanıyor. Yeni yazılım bu platformda oturtulduktan sonra son olarak İnstagram için de yazılım güncellemesi yapılacak ve bu sayede 3 sosyal medya devinde de ayın özellik standart olarak sunulacak.

Telefonunuzdaki Güncellemeleri Yakından Takip Edin

Facebook üzerinden denenen ve son derece başarılı sonuçlar elde edilen yeni yazılım kademeli olarak diğer cihazlara da yayılacak. Bu nedenle ya teknoloji haberlerini yakından takip ederek yazılım duyurusunu beklemeniz ye de uygulamalar bölümünden WhatsApp uygulaması için bir güncelleme olup olmadığını takip etmeniz gerekiyor. Güncelleme geldiği anda indirerek sizde dokunmatik özeliği olmayan tuşlu telefonlarda WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz. Şu anda uygulamanın ne zaman geleceği yönünde kesin bir tarih açıklaması bulunmuyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.