WhatsApp konuşmaları yeni Telefon ve cihazlara nasıl aktarılır

/ 6 Nisan 2018 / 68.441 / yorumsuz
WhatsApp konuşmaları yeni Telefon ve cihazlara nasıl aktarılır

WhatsApp konuşmaları yeni Telefon ve cihazlara nasıl aktarılır

WhatsApp, dünyadaki en popüler iletişim araçlarından biridir. Ancak yeni bir telefon alırsanız ve WhatsApp hesabınızı ona aktardığınızda, eski mesajlarınız otomatik olarak size ulaşması  için bazı yedekleme işlemi yapmanız gerekir. Neyse ki yardım için buradayız. Bu eğitici WhatsApp konuşmalarını yeni bir cihaza nasıl aktaracağınızı belirteceğiz, böylece sohbetlerinizi kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Whatsapp Sohbetlerini Google Drive yedekleme ve geri yükleme

WhatsApp’ın daha yeni sürümleri arasında, otomatik olarak Google Drive yedeklemeleri bulunur. Bu, WhatsApp sohbet geçmişinizi telefonlara aktarma işlemlerini eskisinden çok daha kolay hale getirir.

Ekranın sol üst kısmındaki noktaların üçlüsüne dokunup Ayarlar> Sohbetler ve aramalar> Sohbet yedekle seçeneğine gidin .
Buradan manuel olarak yedekleyebilir veya otomatik olarak istediğiniz kadar otomatik yedeklemeye ayarlayabilirsiniz. WhatsApp yeniden kurulduğunda, sohbetlerinizi ve multimedyalarınızı Google Drive‘dan kurtarmanızı ister.

WhatsApp’ın en son sürümünde Google Drive yedeklemelerini yapma yeteneği hayatı kolaylaştırır.

Whatsapp Sohbetlerini manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Henüz Google Drive WhatsApp güncellemesini almadıysanız, bir yedek oluşturmak ve yeni telefonunuza taşımak hâlâ oldukça kolay. Aşağıdaki gibi devam edin:

WhatsApp’ın Ayarlar menüsünü açın, Sohbetler ve aramalar üzerine dokunun ve ardından Sohbet yedekle öğesine dokunun .

Üç noktaya (seçenekler) düğmesine dokunun. Ayarlar> Sohbetler ve çağrılar> Sohbet yedekle‘ye gidin.

Eski Android telefonunuz ve yeni cihazınız birincil olarak bellek için harici bir SD kart kullanıyorsa, SD kartınızı eski telefonunuzdan çıkarın ve yeni telefonunuza yerleştirin.

En yeni aygıtlar gibi dahili belleğe kaydedilen telefonlar için akıllı telefonunuzu USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve aygıtın dahili belleğine WhatsApp / Database klasörüne gidin . Bu, tüm yedekleme dosyalarının bir tarihle kaydedildiği yerdir. “Msgstore-2013-05-29.db.crypt” gibi bir şey görecekler. Dosyayı en son oluşturma tarihi ile kopyalayın (bu, oluşturulan otomatik yedeklemeden farklı bir ada sahip olacak, benimki “msgstore.db.crypt8”) PC’nize kolay bir yer bulmak (masaüstünüz gibi).
Yeni cihazınıza WhatsApp uygulamasını kurun, ancak uygulamayı başlatmayın!

Yeni cihazınızı USB üzerinden PC’ye bağlayın. WhatsApp’ı yeni telefonunuza yüklediğiniz için, WhatsApp / Databases klasörü şimdi mevcut olmalıdır. Değilse , WhatsApp klasöründe el ile yeni bir Veritabanları klasörü oluşturabilirsiniz .

Bilgisayarınızdaki gibi, telefonunuzdaki dahili depolamaya gitmek için Dosya Komutanı gibi bir klasöre göz atma uygulaması kullanabilirsiniz.

WhatsApp konuşma yedek dosyanızı bu klasöre kopyalayın.

Şimdi yeni telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın. Artık bir mesaj yedeklemesinin bulunduğuna dair bir bildirim almalısınız. Sadece Geri Yükle‘ye dokunun ve işiniz bitti. Birkaç saniye sonra, tüm mesajlarınız yeni cihazınızda görünmelidir.

IPhone’dan Android’e WhatsApp sohbetleri aktarma

Şüpheli bir üçüncü taraf aracı kullanmadan, sohbetlerin iOS’tan Android’e veya tam tersine aktarılmasının mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları eski mesajlarını yeni iPhone’larında Android kullanıcılarının Google Drive yedekleme özelliğini kullanabilmelerine benzer şekilde almak için iCloud kullanabilirler.

Denediğin başka yöntemler var mı? Yeni bir telefona aktarım sorunsuz geçti mi? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.