Whatsapp Mevcut Konumu Paylaş Özelliği Ne İşe Yarar?

/ 9 Eylül 2018 / 680 / yorumsuz
Whatsapp Mevcut Konumu Paylaş Özelliği Ne İşe Yarar?

Whatsapp Mevcut Konumu Paylaş Özelliği Ne İşe Yarar?

Popüler anlık iletişim kurma uygulamalarından olan Whatsapp, bünyesinde pek çok farklı özellik bulunduruyor. Bir süre önce video görüşme yeteneği kazanan uygulama, ayrıca konum paylaşımı gibi oldukça işe yarayan niteliklere de sahip. Peki, son zamanlarda sıklıkla dile getirilen Whatsapp mevcut konumu paylaş özelliği ne işe yarar?

Bahsi geçen özellik neticesinde karşıdaki kişiyle o anki konumunuzu paylaşabilir ve karşınızdakinin sizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Özellik, partilerde veya konser gibi etkinliklerde hayatı büyük oranda kolaylaştırıyor. Özellikle detaylı konum gösterme özelliğine sahip bir cihaz ile arkadaşınızın nerede bulunduğunu anlık bir şekilde görüntüleyebilir ve onun yanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Anlık Olarak Konumunuz Takip Ediliyor

Bir yakınınız ile mevcut konumu paylaş özelliğini kullandığınız süre boyunca yakınınız nereye giderseniz gidin anlık bir şekilde konumunuzu görebiliyor. Ancak bu özelliği sadece belirli bir süre boyunca açık bırakabiliyorsunuz. Seçenekler dahilinde 15 dakika, 1 saat ve 8 saat bulunuyor. Belirlediğiniz süre dolduğu takdirde anlık konumunuz karşıdaki kişiye gönderilmeyecek.

Geniş bir konser alanında arkadaşlarınızı bulmak istiyorsanız karşıdan mevcut konum paylaşmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca ebeveynler için de bu özelliğin son derece kullanışlı olduğu söylenebilir. Olası durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu net bir şekilde görüntüleyebilir, iyi olduğundan emin olabilirsiniz. Konum bilgisini anlık olarak paylaşmak yerine tek seferlik olmak üzere de paylaşmanız mümkün. Bunun için şu anki konumu gönder özelliğini kullanabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.