WhatsApp Numara Gizleme 2019

/ 5 Nisan 2019 / 1.206 / yorumsuz
WhatsApp Numara Gizleme 2019

Tüm dünyanın kullanmış olduğu anlık mesajlaşma uygulaması ve bütün telefonlarda neredeyse kurulu olan WhatsApp’ı kullanmayan herhalde kimse yoktur. Platformda mesaj, canlı görüntülü arama, sesli arama ve dosya gönderme gibi birçok alternatif iletişim yolları bulunuyor. Bu bakımdan herkesin ihtiyacını karşılayan bu uygulama trend uygulamalar arasında yer alıyor.

WhatsApp kullanmak için telefon numaramız ile kayıt oluyoruz ve rehberimiz de yer alan kişiler ile iletişim kurabiliyoruz. Telefon numarası ile kayıt oluyoruz ancak telefon numarası gizleme bulunuyor mu? Herkes bunu merak ediyor. Telefon numarasını diğer kullanıcılara gizlemek mümkün mü? Bunun gibi sorularınızı cevaplamak adına bir haber derlemeyi uygun gördük.

WhatsApp numarası gizlenir mi?

WhatsApp’ın çalışması için telefon numaranız ile kayıt olmanız ve gelen doğrulama kodunu platforma girerek onaylamanız gerekmektedir. Daha sonra rehberdeki yer alan kişiler ile iletişim kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Telefon numaranızı gizlemek isterseniz eğer, uygulama içerisinde yer alan “numara değiştir” kısmından geçici telefon numarası ile değiştirebilir ve gerçek telefon numaranızı kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ta sahte telefon numarası girerek, numaranıza bakacak olan kişilerin gerçek numaranızı görmesini engelleyebilir veya gizleyebilirsiniz. Numara değiştirme kısmından yapacağınız bir kaç işlem ile, geçici numara servisinden aldığınız fake numaralar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Numara değiştirme işlemi bir nevi numara gizleme işlemi olarak kabul ediliyor.

Sizlerinde sormak istediği sorular varsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.