WhatsApp Numarası Değişince Bildirim Gidiyor mu?

/ 25 Aralık 2017 / 11.663 / yorumsuz
WhatsApp Numarası Değişince Bildirim Gidiyor mu?

WhatsApp Numarası Değişince Bildirim Gidiyor mu?

WhatsApp kullanıcılarının en merak ettiği konulardan biri de; numara değişikliği yapıldığında rehberde yer alan kişilere numaranın değiştiğine dair bir mesaj, bildirim gidip gitmediği oluyor.

Numara Değişikliği Yapmak

WhatsApp üzerinden numara değişikliği yapmak için öncelikli uygulamaya giriş yaparak ayarlar kısmına gitmek gerekiyor. Daha sonra hesap bölümüne giderek numara değiştirme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Numara değiştirilmesi takdirinde yeni numara bilgisi, rehberdeki kişilere gitmiyor. Rehberdeki kişilere bilgi vermek için numara değişikliği işleminden önce toplu mesaj yollamak işe yarayabilir. Fakat grup konuşmalarına numaranın değiştiğine dair bir bildirim yapılıyor.

Numarayı Rehber Sorgulamasına Kapatmak

Kullanıcılar, kendilerini rahatsız eden kişi ya da kişilerden dolayı veya tamamen başka bir sebepten dolayı numaralarını değiştirmek isteyebilir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinden önce numaranın rehber sorgulamasına kapatılmasını talep etmek gerekiyor. Numarayı bilinmeyen numaralara kapatmak için ise operatörün çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri aracılığı ile işlemi gerçekleştirmek mümkün. Bu işlem genel olarak 72 saat içerisinde aktifleştiriliyor. Daha acil durumlarda ise bilinmeyen numara servislerinden (118 18, 118 80, 118 55, 118 33) faydalanılabilir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.