WhatsApp Paylaşım Başarısız Lütfen Tekrar Deneyin

/ 23 Mayıs 2018 / 8.462 / yorumsuz
WhatsApp Paylaşım Başarısız Lütfen Tekrar Deneyin

WhatsApp Paylaşım Başarısız Lütfen Tekrar Deneyin

WhatsApp üzerinden yapılan paylaşımlarda sıklıkla karşılaşılan hata mesajlarından biride  “paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu lütfen daha sonra yeniden deneyin” mesajıdır. Kullanmanın son derece kolay olması nedeni ile popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam eden ve şu anda dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulaması zaman zaman sorunlarla da gündeme gelebiliyor.

WhatsApp Paylaşım Hatası Neden Olur?

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olmasına rağmen yine de hata oranı son derece düşük olan WhatsApp paylaşım konusunda sıklıkla hata mesajı vermektedir. Özellikle de uygulama üzerinden video paylaşırken yaşanan bu sorun genelde kullanıcıların kendi hatalarından kaynaklanmaktadır. Çünkü cihazlarında yeterli alanda boş yer bulunmadığı için video paylaşım hatası vermektedir. Böyle bir hata mesajı ile karşı karşıya kalıyorsanız ilk etapta cihazınızın hafızasını kontrol edin ve paylaşım için yeterli alan olduğundan emin olun. 100 MB büyüklüğünde bir video paylaşacaksanız cep telefonunuzda en az 100 MB boşluk olması gerekir.

Telefon Ön Belleğini Temizleyin

Cihazınızda yeteri kadar boş yer olmasına rağmen yine de cihazınızda WhatsApp paylaşım hatası alıyorsanız bu durumda telefonu açıp kapatmayı deneyebilir ya da telefon ön belleğini temizleyebilirsiniz. Genelde telefonu kapatıp açtıktan sonra paylaşım yapılabilmekte ya da telefon ön belleği temizlendikten sonra paylaşım yapılmasına izin verilmektedir. Bazen hata WhatsApp kaynaklı olduğu için genel bir sorun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.