WhatsApp Profil Fotoğrafı Boyutu

/ 4 Mart 2019 / 20.563 / yorumsuz
WhatsApp Profil Fotoğrafı Boyutu

Bugün sizlere bu konumuzda akıllı telefonlarımızın neredeyse tamamında kurulu olan ve günlük mesajlaşma ile iletişimimizi sürdürdüğümüz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp profil resmi boyutu hakkında bilgi vereceğiz. WhatsApp’ta profil fotoğrafı boyutu kaç olmalı? WhastApp profil fotoğrafı boyutu nedir? İşte detaylar…

Telefonlarınız da kayıtlı kişiler ile hem görüntülü hem sesli hemde yazılı bir şekilde anlık iletişim kurmuş olduğunuz WhatsApp platformunda birçok özellik mevcut durumda. Son gelen güncellemeler ile beraber kullanıcılar 24 saatlik hikaye paylaşma özelliğini de kavuştu. Peki profil fotoğrafı boyutlarımız kaç olmalı?

Bu gibi uygulamalarda hem isim hemde profil fotoğrafı belirliyoruz. Ancak profil fotoğrafları yüklerken boyut konusunda sıkıntılar çekiyoruz.  Profil fotoğraflarımızı düzenleyebilir ve yeniden yükleyebiliriz. Ancak profil fotoğrafının boyutları ne kadar olmalı bu konuda sizlere bilgi vereceğiz.

WhastApp Profil Fotoğrafı Boyut ve Ölçüleri

WhatsApp profil fotoğrafı ölçüsü için önerilen resim boyutları ekran boyutuna kıyasla 4.5 inç bir ekran kullanıyorsanız eğer 192×192 piksel ancak 4.5 inç ve altı için 140×140 piksel kullanmanız gerekiyor. Bu ölçüler verilirken şöyle bir durum mevcut. Galeriden bir resim bulup bunu kırpmak ve ölçülendirmek için uygulama üzerinden işlem yapabilirsiniz.

WhatsApp Profil fotoğrafı ölçüleri konusunda sizlerde resimlerini önerilen ölçülerde kırpabilir ve resim yükleyebilirsiniz. Bu kırpma işlemlerini bilgisayarınızdan piant ile de yapabilirsiniz. Bunun dışında ise online siteler ile otomatik kırpma işlemleri ve resim sığdırma uygulayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.