Whatsapp Ses Kayıt Düğmesi Mesaj Bölümünden Kalkıyor

/ 18 Kasım 2017 / 3.639 / yorumsuz
Whatsapp Ses Kayıt Düğmesi Mesaj Bölümünden Kalkıyor

Whatsapp Ses Kayıt Düğmesi Mesaj Bölümünden Kaldırılacak

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Whatsapp uygulamasını yeniliklerle çok daha kusursuz bir hale getirmeye devam ediyor. Uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan ses kaydı gönderme özelliği için artık Whatsapp yenilik yapmaya karar verdi ve ses kayıt düğmesini kaldıracağını duyurdu.

Artık Ses Kayıt Tuşuna Basmak Zorunda Kalmayacaksınız

Bundan sonra uygulama üzerinden ses kaydı göndermek için tuşa basılı tutma zorunluluğu ortadan kaldırılacak ve bunun yerine ses kaydı tuşunu kilitleyecek ve özgürce ses kayıtları yollamanıza olanak sağlayacak. Bilindiği üzere uygulamanın şimdiki versiyonunda ses kaydı yollamak isteyen kişiler mesaj yazılan bölümde yer alan ses kayıt düğmesine ses kayıtları bitene kadar basılı tutmak zorunda kalıyordu. Bu da kullanıcıların hem ellerinin sabit kalmasına hem de telefonun diğer işlevlerinin o an için kullanılamaz hale gelmesine neden oluyordu. Yenilenecek olan versiyonda ise artık tuşa basılı tutulma zorunluluğu ortadan kaldırılacak.

Yeni Ses Kaydı Kilitleme Özelliği Ne İşe Yarayacak?

Whatsapp tarafından getirilecek olan yeniliğin ardından basılı tutulan ses tuşu kaldırılarak bunun yerine ses kaydı kilitleme özelliği getirilecek. Bu özelliğin kullanıcılara sunacağı en büyük avantaj kesinlikle parmağın basılı tutulma zorunluluğunu ortadan kaldırılacak olması. Yeni sürümü indiren kişiler artık ses kaydı yapmak istedikleri zaman sesli mesaj kayıt edilirken kilit işareti çıkacak ve kilit simgesine dokunulduğu anda parmağınızı çekseniz dahi sesiniz kayıt edilmeye devam edilecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.