WhatsApp Sesli Görüşmeleri Nasıl Kaydedebilirim?

/ 27 Nisan 2019 / 507 / yorumsuz
WhatsApp Sesli Görüşmeleri Nasıl Kaydedebilirim?

Günlük hayatımızda mesajlaşma olarak kullandığımız uygulama, artık sadece mesaj olarak değil sesli arama, görüntülü arama özelliğiyle de kullanılıyor. WhatsApp uygulamasında sık olarak görüntülü arama ve sesli arama özelliği kullanılmaktadır. Bu yazımızda ise yapmış olduğunuz aramaların nasıl kaydedileceğinden bahsedeceğiz. Ancak bu işlemi anlatmadan önce bir hatırlatma yapalım. Karşı tarafın rızası olmadan ses kaydına alma işlemi kanunen yasaktır.

WhatsApp Sesli Arama Kaydetme İşlemi

Yurtdışı ile telefon üzerinden yapılan görüşmeler ücretli olduğu için çoğu kişi internet üzerinden arama yaparak görüşmesini sağlıyor. Sadece yurtdışında olanlar için değil birçok kişi normal arama yerine WhatsApp üzerinden sesli arama özelliğini tercih edebiliyor.

Eğer siz de WhatsApp üzerinden yaptığınız görüşmeleri kaydetmek istiyorsanız, bir uygulama indirmeniz gerekecektir. İndireceğiniz uygulamanın adı ise; Call Recorder for Messenger. Bu uygulamayı indirerek sadece WhatsApp üzerinden yapacağınız sesli görüşmelerde kayıt altına alabilirsiniz. Bu programa ait birkaç özellik bulunmaktadır. Bu özellikler ise;

  • Otomotik şekilde sesli kayıt etme özelliği.
  • Sesli aramaları kaydederek not tutma özelliği.
  • Yapacağınız çağrıları kaydettiğiniz zaman gün ve saatine göre sıralanma özelliği.
  • WhatsApp üzerinden gelen çağrışımların hepsini kayıt etme özelliği.

Yukarıda olan özellikler Call Recorder for Messenger uygulaması için geçerlidir. Bu uygulamanın ücretsiz olduğunu da belirtelim. Eğer siz de WhatsApp üzerinden yapacağınız görüşmeleri kaydetmek istiyorsanız bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip faydalanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.