Whatsapp Sesli Mesaj Sorunu ve Çözüm Yolları

/ 26 Eylül 2019 / 1.260 / yorumsuz
Whatsapp Sesli Mesaj Sorunu ve Çözüm Yolları

Tüm dünyada aktif olarak kullandığımız WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj ve sesli mesaj gönderebiliyoruz. Bu uygulamalar için bazen güncelleme sonrası bağlantı ve kopma sorunları yaşanabilir. 

WhatsApp’ın bazı sorunları ise ” Şuan kayıt cihazı kurulamıyor” hatası oluyor. 

Bu gibi sorun ise sesli mesaj göndermeye çalıştığımız sırada karşımıza çıkıyor. Telefonu yeniden kapatıp açtığımızda ise geçici bir şekilde kısa süreliğine sorun düzelse bile, bir kaç dakika sonra yeniden bu sorun karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca can sıkıcı bir hale geliyor.

Peki ses sorunu çözümü nedir?

İlk olarak sizlerin deneme yaparak bu sorunu çözmesi üzerine hepimiz faydalanalım diye işe yarar çözümleri anlatıyorum.

  • Ayarlar’a girin ve Gizlilik kısmından Mikrofon kısmına gelin ve WhatsApp uygulamasının aktif olduğuna emin olun.
  • Ayarlar kısmından Uygulama yönetimi ve WhatsApp menüsünden veriyi sil deyin ve telefonu yeniden başlatın.

Tüm bunlara rağmen sorununuz devam ediyorsa eğer, sistem hatalarından dolayı böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunu çözmek için hard reset atmanız gerekiyor. Hard reset sırasında telefonunuzda görüntüler, müzikler ve tüm dosyaların silineceğini belirtelim. Bunların yedeğini alıp reset atabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular