WhatsApp Sessize Al Özelliği Çok Tartışma Yaratacak

/ 26 Temmuz 2018 / 628 / yorumsuz
WhatsApp Sessize Al Özelliği Çok Tartışma Yaratacak

WhatsApp Sessize Al Özelliği Çok Tartışma Yaratacak

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasından yüksek kullanıcı sayısı ile sıyrılmayı başaran WhatsApp sürekli yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Hem yeni kullanıcılara ulaşmak hem de var olan kullanıcı sayısını korumak isteyen WhatsApp bu nedenle uygulamayı güncel tutuyor. Google Play üzerinden yayımlanan son beta güncellemesi ise dikkat çekici pek çok yeniliğe imza atıyor. Bunlardan biride WhatsApp sessize al özelliği olarak öne çıkıyor.

Sürekli Rahatsız Edilmek Artık Kaderiniz Olmayacak

Yapılacak olan güncelleme ile beraber bundan sonra “sessize al” özelliği sayesinde herhangi bir sohbet penceresinden 50’nin üzerinde bildirim alan kişiler sohbeti isterlerse bildirim menüsünü kullanarak sessize alabilecekler. Bu sayede sürekli olarak gelen bildirimlerle rahatsız olma mecburiyetinden de kurtulmuş olacaksınız.

50’den Fazla Mesaj Gelmesi Zorunlu

Ancak WhatsApp sessize al özelliğini aktif hale getirmek için mutlaka o sohbetten 50 ve üzerinde bildirim gelmesi zorunlu tutuluyor. İşte tartışma çıkaran konuda burada başlıyor. Grup sohbetlerinde 50 ve üzeri mesaj sayısını doldurmak hiç zor olmayacaktır. Ancak bireysel olarak yapılan mesajlaşmalarda bu sayının doldurulması son derece zor olacaktır. Sonuçta birisinin size üst üste 50 tane mesaj atması son derece uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Yani WhatsApp aslında istenilen bir özelliği kullanışsız olarak beta güncellemesine eklemiş gibi görünüyor. İleride bu sayısın düşüp düşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler