WhatsApp Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 21 Mart 2018 / 3.665 / yorumsuz
WhatsApp Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

En mahrem konuşmalarımızı yaptığımız, dedikodunun ve gıybetin dibine vurulduğu WhatsApp konuşmaları bu nedenle pek çok kişinin önemle güvenlik altına almak istediği bir uygulamadır. Başkalarının okumasını istemediğiniz özel mesajlarınız bulunuyorsa bu durumda uygulamaya özel bir kilit koyarak güvenliğinizi arttırmak isteyebilirsiniz. Peki, WhatsApp şifre koyma işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp Uygulamasına Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda yer alan verileri korumak, bir başkasının bu verilere ulaşmasını engellemek için tercih edebileceğiniz 2 önemli güvenlik önlemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefona şifre koyma işlemidir. Bu işlem sayesinde WhatsApp uygulamasının yanı sıra cihazınızda yer alan tüm medya ve uygulamaların güvenliğini sağlamış olursunuz. İkinci yöntem ise sadece WhatsApp uygulamasını güvence altına almak adına WhatsApp şifre koyma işlemini yapmaktır.

Android Cihazlarda WhatsApp Şifre Koyma

Bu işlemi yapmak için özel bir şifreleme uygulaması yüklemeniz gerekir. Ücretsiz uygulamalar arasında en güvenilir olanı Smart AppLock uygulaması olup PlayStore üzerinden ücretsiz olarak indirip yüklemeniz mümkündür. Uygulamayı yükledikten sonra ilk giriş için kullanacağınız şifre 7777 rakamıdır. Bu sayıları girdikten sonra ayarlar bölümünden yeni şifrenizi oluşturmanıza olanak sağlanır. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra uygulamalar bölümünde yer alan WhatsApp uygulamasını tercih ederek şifreleyebilirsiniz.

İOS Cihazlarad WhatsApp Şifre Koyma

Apple güvenlik nedeni ile şifreleme uygulamalarının indirilmesine izin vermediği için bu işlemi yapmanız ne yazık ki mümkün değildir. Uygulama indirmeden şifreleme yapmak için ise WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir adımlarını takip ederek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler