WhatsApp Silinen Resmi Geri Getirme Mümkün Mü?

/ 12 Mart 2018 / 2.114 / yorumsuz
WhatsApp Silinen Resmi Geri Getirme Mümkün Mü?

WhatsApp Silinen Resmi Geri Getirme Mümkün Mü?

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. İlk önce anlık mesajlaşma uygulaması olarak hayata geçirilen uygulama ardından resim ekleme, video yollama, sesli mesaj ve görüntülü arama gibi pek çok özelliği aktif hale getirmişti. Gönderilen mesajların silinmesi esnasında ise oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü mesaj silindiği anda konuşmada yer alan resim ve videolarda otomatik olarak silinmiş oluyor. Peki, WhatsApp silinen resmi getir getirme mümkün mü?

WhatsApp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

  • Silmiş olduğunuz fotoğraflarınızı geri getirmek için deneyebileceğiniz en kolay yöntem bunu sohbetin karşısında yer alan kişiden rica etmektir. Çünkü sizin kendi hesabınızdan sildiğiniz resimler karşı tarafta saklı kalmaktır. Karşı taraf resmi silmediyse ondan size göndermesini rica edebilirsiniz.
  • Eğer karşı tarafta da resimler yoksa bu durumda WhatsApp yedekleri üzerinden bu resimleri kurtarabilirsiniz. Bu yöntemi denemek için ayarlar / sohbetler / sohbet yedeği adımlarını takip edin. Son yedeği aldığınız tarih resmi sildiğiniz tarihten sonra ise resmi kurtarabilirsiniz demektir. Ancak yedeği aldıktan sonra resmi sildiyseniz bu işlem bir işinize yaramaz. Şansınız yaver gittiyse ve yedekleme resmi silmeden önce yapıldıysa bu durumda resmi sohbet yedeği seçeneğini tıklayarak kurtarabilirsiniz.
  • İkinci seçenek olarak ise dosya yöneticisini açın ve dahili hafıza / WhatsApp / Media / WhatsApp Images klasörü üzerinden resimlerin burada saklı kalıp kalmadığını inceleyin.
  • Fotoğraf kurtarma uygulamaları ise ne yazık ki sadece root atılan telefonlarda çalışıyor ve yine de birçoğu paralı olsa dahi bu işlemi gerçekleştirmekte yetersiz kalıyor. Bu nedenle bu tip uygulamaları tercih etmeniz önerilmiyor.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler