WhatsApp Sohbet Mesajı Silme

/ 8 Nisan 2019 / 558 / yorumsuz
WhatsApp Sohbet Mesajı Silme

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı kullanmaya yeni başladıysanız ve mesajları toplu silmenin yolunu ya da grup mesajlarını silmenin yolunu arıyorsanız bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız. Telefon hafızasında yer açmak için ya da gelen mesajları silmek için basit yöntemler vardır. Popüler olan bu uygulamaya yeni katıldıysanız ya da hiç mesaj silmediğiniz için mesajlar biriktiyse bunları temizlemenin yönteminden bahsedeceğiz.

WhatsApp Mesajları Silme İşlemi

WhatsApp’ta bulunan mesajları silmek için tek tek ya da toplu bir şekilde silme işlemi vardır. Aynı zamanda herkesten sil özelliği ile attığınız mesajları 7 dakika içerisinde silebilirsiniz. Yeni kullanmaya başladığınız için yanlışlıkla başka birine mesaj gönderebilir ya da attığınız mesajı sonradan silmek isteyebilirsiniz. Bunun için WhatsApp’ın geliştirdiği özellik mesajı herkesten sil uygulaması vardır. Bu işlemi gerçekleştirmek için silmek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutarak benden sil ve herkesten sil seçenekleri arasında, herkesten sil seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer sohbet mesajlarını toplu bir şekilde silmek istiyorsanız silmek istediğiniz konuşmaların üzerine basarak, konuştuğunuz kişilerin isimlerini seçerek en üst kısımda bulunan çöp işaretine basarak silebilirsiniz.

Yukarıda bulunan işlemi grup mesajlarına uyguladığınız zaman gruptan çık seçeneği vardır. Mesajları gruptan çıktıktan sonra silebilirsiniz. Ancak gruptan çıkmadan silmek istiyorsanız grup mesajlarınızın olduğu kısma basın, sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayıp Diğer seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkacak alanda sohbeti temizle butonu olacaktır. Sohbeti temizle dediğiniz zaman grup mesajlarınız silinmiş olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.