WhatsApp sohbet sabitleme iPhone ve Android

/ 29 Nisan 2019 / 957 / yorumsuz
WhatsApp sohbet sabitleme iPhone ve Android

Bugün sizlere WhatsApp sohbet sabitleme hakkında bilgi vereceğiz. Sohbet sabitleme işlemi nedir? İşte detaylar…

WhatsApp son dönemlerde gelişim konusunda çok fazla adım atmaya başladı. Yenilenen platformda kullanıcılar artık gelen birçok özelliği kullanma konusunda tam alışmadan yeni özellikler geliyor. Son gelen özellikleri arasında sohbet sabitleme özelliği yer alıyor. Peki nedir bu WhatsApp sohbet sabitleme lafı uzatmadan açıklayalım.

WhatsApp Sohbet Sabitleme

WhatsApp’da sohbet edilen kişiler arasında yeni gelen mesajlar daima en üste taşınıyor. Ancak bizim için daha önemli bir kişiden gelen mesajın altı düşmesini ve gözümüzden kaçmasını kimse istemez. WhatsApp ise bu durumu tamamen ortadan kaldırmak adına yeni bir özellik olan WhatsApp sabitleme özelliğini getirdi.

Yeni gelen WhatsApp sabitleme özelliği ile kullanıcılar istediği sohbeti sabitleyecek ve çok hızlı bir şekilde erişim sağlayacak. Sabitlenen sohbet üzerinde iğne iconu yer alacak ve üç adet sabitleme hakkı bulunacak. Daha fazla sabitleme işlemi ise mümkün değil.

WhatsApp Sohbet Sabitleme Kullanımı

WhatsApp‘ta sohbet sabitlemek isterseniz eğer, bu özelliğin çok hızlı ve basit bir şekilde kullanıldığını hemen sizlere belirtelim. WhatsApp’ın Android modellerinde sohbetin üzerine basılı tutun ve raptiye işareti çıktığında ona basın. Artık bu sohbet sabitlenmiştir.

iPhone cihazlarda ise sohbeti sola doğru çekin ve daha sonra karşınıza çıkan raptiye işaretine basın. Sohbetizin direk en üste çıkacak ve artık sabitlenmiş olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.