WhatsApp sohbet yedeklemeleri artık Google Drive depolama alanınıza eklenmeyecek

/ 1 Kasım 2018 / 350 / yorumsuz
WhatsApp sohbet yedeklemeleri artık Google Drive depolama alanınıza eklenmeyecek

 

WhatsApp sohbet yedeklemeleri artık Google Drive depolama alanınıza eklenmeyecek

 
WhatsApp , kullanıcıların sohbetleri ve görüntü depolarını Google Drive‘a yedeklemesine olanak tanıyan şık bir özellik sunuyor. Bu, cihazları değiştirirken çok kullanışlıdır. İster yükseltiyor olun ister kazayla telefonunuzu kaybedin, eski bir cihazla her şeyi kaybetmemeniz için bir yedeğiniz olması güzel bir şey.

Bu özelliği şimdi daha iyi kılan şey, Google‘ın bir kullanıcının depolama sınırına karşı WhatsApp yedeklemelerini sınırlamayı(saymayı) kabul etmemesidir. Bu durum Google‘la ilgili ögeleri yedeklememenin bir nedenidir.

Bununla birlikte, bilmeniz gereken bazı ince detaylar vardır. Bu politika, bu yılın 12 Kasım tarihine kadar başlamıyor ve bir yıl içinde güncellenmeyen tüm yedeklemeler ön yükleniyor. İletişim için sadece WhatsApp kullanan kişiler için, metin dosyaları çok küçük olduğundan, bu büyük bir anlaşma değildir. Fakat, ister iş isterse de selfie paylaşmak isterseniz, sık sık bir ton resim gönderiyorsanız, bu durum Google‘ın bulut alanıyla ilgili bazı depolama sorunlarının giderilmesine yardımcı olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular