WhatsApp Uygulamasında Otomatik İndirmeyi Kapatma İşlemi

/ 9 Ağustos 2019 / 704 / yorumsuz
WhatsApp Uygulamasında Otomatik İndirmeyi Kapatma İşlemi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, güncellemeleri ve yenilikleri ile kullanıcılarının gözde uygulaması oluyor. İş hayatımızı bile taşıdığımız WhatsApp uygulamasında genellikle keyifli anlar geçirebiliyoruz. Bu yazımızda ise WhatsApp üzerinden gelen fotoğraf ya da resimler otomatik olarak indirmesini nasıl kapatacağınız konusunda yardımcı olacağız.

WhatsApp uygulaması sayesinde gün içerisinde başka kişiler ile anlık olarak mesajlaşabiliyoruz. İnternetten alışveriş yaparken bile WhatsApp üzerinden iletişime geçebiliyoruz. Sadece mesaj yazmak için değil aynı zamanda ses kaydı atma, görüntülü konuşma, fotoğraf ve video atma, sesli arama, durum atma gibi özellikleri de genellikle kullanıyoruz. Aktif olarak kullandığınızdan dolayı gelen içerikler size sorulmadan otomatik olarak indirilebiliyor.

WhatsApp otomatik indirme istemeyenler için kapatma seçeneğini kullanıcılara sunuyor. Eğer siz de izniniz olmadan içeriklerin indirilmesini istemiyorsanız otomatik kapatmak seçeneği ile izniniz dışında indirmeyi kapatmış olursunuz. Bazen gelen boş içerikleri indirmeyerek galerinizi temiz tutmuş olursunuz ve boşuna depolama alanınızı doldurmazsınız. WhatsApp üzerinden otomatik indirme seçeneğini kapatmak için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Otomatik indirmeyi kapatmak için Ayarlar alanına girin daha sonra veri ve depolama kullanımı adımını takip edin. Bu alan üzerinden hangi otomatik içeriği kapatmak istiyorsanız onu seçerek ‘Hiçbir zaman’ seçeneğine basın. Bu adımlar sayesinde istemediğiniz içerikler indirilmeyecektir. Ayrıca isteğe göre sadece Wi-Fİ ağına bağlı olarak indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de ayrı seçenek bulunmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.