WhatsApp vCard Nedir?

/ 24 Nisan 2018 / 1.225 / yorumsuz
WhatsApp vCard Nedir?

WhatsApp vCard Nedir, WhatsApp vCard Nasıl Kullanılır?

Sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam eden WhatsApp yaptığı yenilikler ile farklılıklar ortaya koymayı sürdürüyor. Uygulama yapacağı son değişiklik ile beraber tanımadığı kişilerden mesaj alan kişiler için ekranda bu kişiyi engelleme önerisi otomatik olarak açılacak. Bu yeni özelliğin ismi ise WhatsApp vCard olacak.

Amaç Veri Güvenliği Sağlamak

Yürütülen soruşturma nedeni ile zor günler geçiren ve kurucusunun dahi ifadesi alınarak büyük bir skandal yaşanmasına neden olan olaylar zinciri sonrasında Facebook alt platformları için radikal güvenlik kararları almayı sürdürüyor. Facebook platformunda yaşanan gizlilik ihlalinin yarattığı hayal kırıklığını tamir etmeye çalışan Facebook, İnstagram ve WhatsApp gibi platformlarında üye kaybı yaşamamak adına ciddi adımlar atarken yeni güvenlik önlemleri alarak uygulama kullanıcılarına aslıdan gizliden gizliye “güvendesiniz” mesajı vermeye çalışıyor.

Yeni Özellik Şu Anda Beta Aşamasında

Getirilen WhatsApp vCard özelliği şu anda deneme aşamasında bulunuyor ve beta sürümü ile kullanıma sunuluyor. Şu anda sadece Android işletim sistemini kullanan cihazların indirebildiği uygulama tanımadığınız kişilerden mesaj almanız durumunda anlık olarak uyarı verecek ve bu kişiyi tanıyıp tanımadığınızı size soracak. Yanıtınız evet olursa bu durumda iletişimde kalmanıza izin verilecek. Yanıtınız hayır olursa bu durumda WhatsApp otomatik olarak bu kişinin size mesajlar göndermesini yani rahatsız etmesini engelleyecek ve iletişimi tamamen kesecek. WhatsApp beta sürümü 2.18.111 olarak isterseniz sizde yeni özelliği indirebilirsiniz…

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.