WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

/ 28 Eylül 2019 / 581 / yorumsuz
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulaması kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni uygulamalar sayesinde WhatsApp kullanımını devam ettiriyorsunuz ama farklı özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Son dönemlerde çıkan WhatsApp Plus uygulaması sayesinde farklı özellikleri kullanabiliyorsunuz. İçerik olarak WhatsApp ile aynı ama bu uygulamanın artı yanları vardır. Bu duruma örnek de sürekli olarak çevrimiçi kalmayı ya da son görülmenizi siz düzenleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda profil fotoğrafınıza kimlerin baktığını da bu uygulama sayesinde görebiliyorsunuz.

WhatsApp uygulaması aynı zamanda kullanıcılara Web üzerinden erişim imkanı sağlıyor. Bilgisayar üzerinden ya da cihaz üzerinden WhatsApp Web uygulamasını açarak WhatsApp mesajlarını aktarabiliyorsunuz. Mesela telefonunuzda yer alan WhatsApp konuşmalarınızla bilgisayarda işiniz var ve tek tek telefondan bakamıyorsunuz. Bu durumu çözmek için WhatsApp Web uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Web uygulamasını kullanmak için arama motoruna geçin ve Whatsapp Web yazın. Daha sonra telefonunuzu elinize alın ve WhatsApp uygulamasını açın. Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın. WhatsApp Web yazısını göreceksiniz. WhatsApp Web yazısına tıkladığınız zaman kod okumak için ekrana tarama gelecektir. Daha sonra bilgisayarda yer alan kodu telefonunuzda yer alan tarayıcıya okutun.

WhatsApp bağlantınız artık bilgisayar üzerinde görünecektir. Bu işlem aynı şekilde telefon içinde geçerlidir. WhatsApp Web uygulamasını kullanmak istiyorsanız telefonunuzda WhatsApp sürümünün son güncellemesi olup olmadığına dikkat edin. Bu adımlar sayesinden WhatsApp’ta yer alan mesajları aktarabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.