WhatsApp Web’e görüntülü arama gelebilir?

/ 21 Mayıs 2019 / 773 / yorumsuz
WhatsApp Web’e görüntülü arama gelebilir?

WhatsApp Web için yeni haberler geliyor. Kısa süre önce WhatsApp’ın Web platformuna görüntülü konuşma özelliğinin geleceği işaret edildi. Facebook’un bir konferansı bulunuyor ve ekran görüntüsü yasağı da getirilmiş durumda. İşte detaylar…

Facebook‘un F8 konferansı sırasında birçok yeni haberi verebilir. Çok fazla gündemde olan Facebook, bu konferans ile beraber bazı değişimlerden bahsedecek. Açık konuşmak gerekirse, güncel sorunlar ile birçok yenilik üzerinde durulacak olan konferans Instagram ve WhatsApp haberlerini de getirecek. Son iddia ise görüntülü konuşma oluyor.

WhatsApp Web için görüntülü konuşma özelliği!

WhatsApp ekran görüntü alma yasağı veya engelleme gibi karanlık tema üzerinde bazı yenilikler gelebilir. En fazla dikkat çeken konu ise WhatsApp Web için görüntülü konuşma özelliği oluyor. Daha önceden ekran resmi engelleme zaten duyurulmuştu. Ancak bu bilgilerin netlik kazanmadığını belirtelim. Ayrıca WhatsApp’ın görüntü yasaklama özelliği nasıl çalışacak buda garip bir durum. Ancak diğer uygulamada olduğu gibi ekran fotosu ile video kaydı da yasaklanmış olacak. Netflix’te olduğu gibi.

WhatsApp masaüstünde görüntülü konuşma ile karanlık tema üzerinde kollarını sıvamış olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak ne zaman bu çalışmaların meyvesini toplayacağız orası belli değil. Bu saydıklarımızın çoğu tamamlanmış şeklinde iddialar da yer alıyor. Son günlerde WhatsApp’ın parmak izi güvenlik güncellemesi çok dikkat çekmişti. Şimdi ise bakalım bu görüntülü konuşma özelliği gelirse WhatsApp ne şekle bürünecek bekleyip göreceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.