WhatsApp Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

/ 28 Şubat 2018 / 1.147 / yorumsuz
WhatsApp Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yaşanan rekabet her geçen gün artarken WhatsApp üst sıralarda yer alan konumunu korumak adına yeni özellikleri devreye sokmaya devam ediyor. Yenilenen özellikleri kullanmak için ise uygulamanın sıklıkla güncellenmesi gerekiyor. Peki, WhatsApp yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

WhatsApp Güncelle Nasıl Yapılır?

  • Akıllı telefonunuzun mağaza uygulamasını açın ve arama kısmına WhatsApp yazıp uygulamanın olduğu sayfaya ulaşın.
  • Arama yapmakla uğraşmak istemezseniz ve cep telefonunuzda çok fazla uygulama yoksa bu durumda Uygulamalarım bölümüne giriş yaparak o alanda yer alan WhatsApp uygulamasını tıklayabilirsiniz.
  • Uygulama açıldığı anda yeni bir güncelleme bulunuyorsa bu ekranda “güncelle” yazısı görüntülenecektir. Güncelle butonuna dokunarak WhatsApp son sürüm güncellemesi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer ekranda böyle bir güncelle butonu bulunmuyorsa bu durumda güncellenmiş son versiyon WhatsApp kullanıyorsunuz demektir ya da kullandığınız uygulama Beta sürümüdür. Beta sürümü WhatsApp uygulamaları için ne yazık ki güncelle özelliği devre dışı bırakılmaktadır.
  • Güncellemeyi başarılı bir şekilde yaptıysanız ya da telefonunuzda en son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanıyorsanız bu durumda uygulamanın açıldığı ekranda sadece “kaldır” ve “aç” ibarelerinin yer aldığı iki buton bulunan yeni bir ekran gelecektir. Bu durumda ya güncelleme yoktur ya da güncellemeyi başarılı bir şekilde yapmışsınız demektir. Her iki durumda da cihazınız son sürüm WhatsApp uygulaması kullanıyor demektir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.