WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler Özelliği Geliyor

/ 23 Nisan 2018 / 655 / yorumsuz
WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler Özelliği Geliyor

WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler Özelliği Geliyor

Beta sürümleri yayımlayarak yeni özellikleri denemeye devam eden WhatsApp farklı özellikleri devreye sokarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. WhatsApp tarafından yayımlanan Beta 2.18.117 sürümü ile beraber bildirimlere yepyeni bir özellik gelecek. Bundan sonra yüksek öncelikli bildirimler özelliği sayesinde anlık bildirim deneyimi çok daha iyi hale getirilecek. Aslında yeni özellik anlık sohbet uygulaması olan WhatsApp’ın Pin özelliği gibi çalışacak.

Önemli Kişileri Siz Belirleyeceksiniz!

Yeni uygulama ile beraber mesajlarına öncelik verdiğiniz kişi ya da grupları siz belirleyeceksiniz. Belirlemiş olduğunuz kişilerden gelen anlık iletiler bildirim ekranının başında sabitlenecek. Bu sayede yoğun mesajlaşma trafiği içerisinde önemsediğiniz kişilerden ya da gruplardan gelen mesajları kaçırmayacaksanız. Ancak bu özellik sadece Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

İOS İşletim Sisteminde Bildirim Sabitleme Özelliği Yok

WhatsApp tarafından sunulan beta sürümü için geliştirilen yeni özellik ne yazık ki İOS işletim sisteminde kullanılamayacak. Çünkü İOS işletim sisteminde bildirim sabitleme özelliğinin bulunmaması anlık mesajlaşma uygulaması tarafından sunulan bu özelliğin İOS platformunda kullanılamamasına neden oluyor. Android işletim sistemi kullanıcılarının ise bu özelliği kullanabilmesi için cihazlarının en az Android 5.0 ve daha üzeri bir sürüme sahip olması şartı bulunuyor. Beta sürümündeki denemelerin tamamlanmasının ardından uygulama tüm kullanıcılara yayımlanacak yeni güncelleme ile dağıtılacak ve yüksek öncelikli bildirim özelliği herkesin kullanımına açılacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler